niedziela, 26 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 6623 wyświetleń

Wieczór Kolęd

Wieczór Kolęd

MAGICZNY WIECZÓR KOLĘD W GIH

   '' Jest cicho. Choinka płonie.
     Na szczycie cherubin fruwa.
     Na oknach pelargonie,
     blask świeczek złotem zasnuwa,
     a z kąta, z ust brata płynie
     kolęda na okarynie:
     Lulajże, Jezuniu...''
               / K.I. Gałczyński /

                         Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością.... Gdy w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, gdy wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, domowego ciepła i harmonii.

Atmosfera Świat Bożego Narodzenia rozciąga się na kolejne dni Nowego Roku, a w szczególności na Święto Trzech Króli. Właśnie w takim magicznym nastroju utrzymany był koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu utalentowanych młodych solistek ze Stowarzyszenia KULTURA NIEZALEŻNA, który odbył się 6 STYCZNIA 2015 roku w gościnnych progach Grajewskiej Izby Historycznej.

W koncercie kolęd, przed niezwykle licznie zgromadzoną publicznością, zaprezentowały się: Klaudia Zackiewicz, Daria Gilejko, Julia Przyborowska, Weronika i Julia Szarneckie, Maya Zyskowska, Amelka Skrodzka, Justyna Popowska, Klaudia Rutkowska. Każdy z obecnych mógł napełnić się pięknem śpiewanych pastorałek i włączyć się do wspólnego kolędowania, co jeszcze bardziej podkreśliło niezwykle ciepłą oraz dającą poczucie bliskości atmosferę koncertu.

Nie zabrakło, w pełni zasłużonych, gromkich braw i wielu ciepłych słów zarówno pod adresem młodych wokalistek, jak i ich artystycznego opiekuna, a jednocześnie pomysłodawczyni oraz autorki scenariusza koncertu kolęd – pani Moniki Soroko – Prezesa Stowarzyszenia Kultura Niezależna.
     Bardzo dziękujemy wykonawcom oraz wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

                                                                                                            Organizatorzy

Komentarze (4)

chyba 2015 r. :)

czy wstęp wolny?

Wstęp wolny, oczywiście.
Zapraszamy!

Cudny koncert!!! Zdolne solistki!!!! Gratulacje!!!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.