czwartek, 18 lipca 2024

Wieści ze Szkoły Muzycznej

W dniu 6 czerwca 2024r. w PSM I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie odbył się koncert, będący podsumowaniem rocznej pracy i prezentacją uczniów, którzy zostali laureatami konkursów instrumentalnych.


Przedsięwzięcie to objął patronatem Burmistrz Miasta Grajewo Maciej Paweł Bednarko, za co serdecznie dziękujemy. Zaproszenia na koncert przyjęli również: Monika Stefańska Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo, Barbara Pieńkowska- dyrektor MOPS-u w Grajewie, Halina Muryjas-Rząsa Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo VII i VIII kadencji, Rafał Halecki-dyrektor Oddziału PKO BP w Grajewie oraz kapitan Emil Walendzik-szef sztabu 51 batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie.
Koncert rozpoczęła dyrektor Szkoły, p. Agata Świderska, która podkreśliła rolę tej placówki w mieście w kontekście rozwijania pasji i zainteresowań młodych grajewian. Zwróciła uwagę na proces odkrywania talentów, sukcesy uczniów w konkursach krajowych i międzynarodowych jako powód do dumy dla środowiska szkolnego, pozaszkolnego i rodziców. Przekazała słowa gratulacji i uznania. Przypomniała o zbliżającym się jubileuszu 50-lecia Szkoły, który został zaplanowany na październik.


Wykonawcy zaprezentowali licznie zebranej publiczności utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wysłuchaliśmy wykonań solowych i zespołowych. Solistami byli: Adam Chilmon, Zuzanna Tarnacka, Kinga Halecka, Adam Malinowski, Aleksandra Moszczyńska, Gabriel Kuizinas i Alicja Komosińska. Zaprezentowały się także: chór szkolny pod batutą p. Eweliny Chrzanowskiej, zespół smyczkowy przygotowany przez nauczycieli: Elżbietę Rembelińską, Karola Fromma i Urszulę Właźniak oraz klasa III c.6 w układzie rytmicznym, ułożonym przez p. Urszulę Właźniak. Koncert zakończyły dwa zespoły, w skład których wchodzili nauczyciele szkoły: Ryszard Jasionowski, Grzegorz Karpowicz, Mateusz Kurkowski, Michał Kalinowski, Marzena Rogińska, Urszula Właźniak i Ewa Nowacka. Solistom przy fortepianie towarzyszyli: p. Piotr Wilk, p. Iwona Czech, p. Urszula Magnuszewska i p. Ewa Nowacka.


Całość koncertu poprowadził-ze swoistym znawstwem przedmiotu-p. Piotr Wilk.
Burmistrz Maciej Paweł Bednarko wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Moniką Stefańską pogratulowali wykonawcom i wręczyli słodycze oraz upominki. Pan Burmistrz zadeklarował również wsparcie w działaniach związanych z jubileuszem.


Podziękowania i gratulacje-wraz z kwiatami i słodkim upominkiem-przekazali także przedstawiciele Rady Rodziców, z przewodniczącą Wioletą Grabowską na czele.

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.