niedziela, 5 lutego 2023

Kultura i rozrywka

Wieści z ZSS w Grajewie

Tegoroczny tydzień ferii zimowych w Zespole Szkół Specjalnym im. Jana Pawła II upłynął pod hasłem  „Na sportowo, bezpiecznie i zdrowo”. W tym roku w różnorodnych zajęciach, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą i Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II  w Grajewie uczestniczyło około 40 uczniów. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także wsparciu materialnemu w postaci dotacji z urzędów miasta i gmin, ośrodków pomocy społecznej i sponsorów, uczniowie szkoły bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili pierwszy tydzień ferii. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje. Odbyły się warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty” z Łomży, warsztaty Fitness i Zumby prowadzone przez Pana Sławomira Matysiewicza, spotkanie nt. bezpieczeństwa podczas ferii z policjantką od prewencji Jonanną Kiluk, wyjścia do kina, do pracowni plastycznej GCK, kręgielni oraz basen. Odbyły się dwa wyjazdy: - do Muzeum Techniki i Przemysłu, na Niewidzialną Wystawę w  Warszawie; na lodowisko i Muzeum Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Ponadto uczniowie wykazywali się umiejętnościami artystycznymi w profilaktycznym konkursie plastycznym. Podczas tych pięciu dni były realizowane zajęcia z przeciwdziałania nałogom oraz zajęcia terapeutyczne.

Był to miło spędzony czas pełen niespodzianek, ciekawych form pracy, zajęć ruchowych i artystycznych. Humor  i dobra zabawa dopisywała wszystkim uczestnikom zimowiska. Na zakończenie zimowiska każdy uczestnik odchodząc do domu zabrał ze sobą dyplom uczestnika zimowiska i drobny upominek, który będzie mu przypominał o wspólnie spędzonych chwilach…    
 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji ferii zimowych w naszej szkole!

- Starostwu Powiatowemu w Grajewie,

- Miastu Grajewo i Miastu Szczuczyn

- Gminie Grajewo, Gminie Prostki, Gminie Radziłów

- Gminnym i Miejskim Ośrodkom Pomocy Społecznej w Grajewie, Radziłowie, Prostkach, Wąsoszu i Rajgrodzie,

- Państwu Jolancie i Eugeniuszowi Chrostowskim – Sklep Delikatesy Centrum

- Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie

- Panu Grzegorzowi Zorczykowskiemu  -Usługi Turystyczne i Przewozowe „MAG – BUS”

- Panu Markowi Śliwińskiemu – SPÓŁDZIELCZA 1 WMS GRUPA S.C.

- Społem PSS w Grajewie

- Pawłowi Czerwińskiemu - Muszkieterowie Grajewo

- Sklepowi Domi w Grajewie/ JBB

- Piekarni Konopki

 

Kochani, dzięki Wam to zimowisko mogło dojść do skutku. Dziękujemy za otwartość serca i zrozumienie dla tak szczytnego celu.

Organizatorzy

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.