Kultura i rozrywka

Wieści z ZSM nr 3

Wieści z ZSM nr 3

MIĘDZYKLASOWY  TURNIEJ  CZYTELNICZO-BIBLIOTECZNY w ZSM nr 3 w Grajewie
     
        „Czytanie jest modne” – takie hasło przyświecało w tym roku majowemu Tygodniowi Bibliotek - mającemu zachęcać młodzież gimnazjalną do czytania, oraz przypominać o roli bibliotek i książek w życiu człowieka. Zgodnie z tym hasłem  biblioteka PG 3 w Grajewie zaprosiła swoich czytelników do wspólnej zabawy i udziału w Międzyklasowym Turnieju Czytelniczo-Bibliotecznym.


     Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa i biblioteki, uświadomienie młodzieży korzyści wynikających z czytania książek, promowanie wizerunku „człowieka oczytanego”, kształtowanie umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy literackiej i bibliotecznej, ćwiczenia szybkiego kojarzenia faktów oraz  wyrabiania umiejętności współdziałania i rywalizacji w grupie.
Turniej poprzedzony był spotkaniem autorskim pisarki Mary Fox z gimnazjalistami z PG 3, na które zaprosiły panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddziału dla dzieci w Grajewie.  
Do udziału w Turnieju zostali zaproszeni nastolatkowie z klas I i II, którzy utworzyli siedem trzyosobowych zespołów – przedstawicieli swoich klas. Drużyny rywalizowały ze sobą w różnorodnych konkurencjach.  Były m.in. kalambury, przygotowane w formie prezentacji multimedialnej testy wiedzowe zawierające pytania dotyczące literatury, znanych pisarzy i ich książek, rebusy oraz cytaty z książek dla młodzieży.
Turniej został przeprowadzony przez nauczyciela bibliotekarza p. Iwonę Bukrejewską  i  nauczyciela języka angielskiego p. Alicję Deresz –Armatę.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.