Kultura i rozrywka

Wieści z ZSM nr 3

SZKOLNY KONKURS O PRAWACH CZŁOWIEKA W GRAJEWSKIEJ CZWÓRCE.

 

     Dnia 10 grudnia po raz 69 obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Została ona uchwalona, by zapobiec łamaniu praw człowieka na całym świecie.

  Tradycyjnie od wielu lat w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka  w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie zorganizowano szkolny konkurs o tej tematyce.  Uczniowie klas szóstych odpowiadali na pytania dotyczące walki o prawa człowieka i o współczesnych sprawach dotyczącej tej tematyki ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka i praw ucznia w szkole.  

  Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy VI a w składzie: Karolina Kozicka, Anita Pięczykowska, Wiktoria Pałyzga. Zdobyli oni 15 punktów na 20 możliwych do osiągnięcia. Drugie miejsce zajęła klasa  VI d (Julia Sienicka, Zuzzanna Tokarzewska, Maciej Zyskowski). Trzecie miejsce przypadło klasie VI b (Wiktoria Porsewa, Elina Pavliv, Aleksandra Strzałkowska).

    Rywalizacja  drużyn klas szóstych była jednym z elementów obchodów rocznicy uchwalenia Deklaracji w grajewskiej „Czwórce”. Ponadto w holu szkoły na tablicy przedstawiono podstawy praw człowieka, dziecka i ucznia.  Konkurs został opracowany, przygotowany i przeprowadzony przez  nauczycieli -  Wiesława Jerulanka, Annę Bukowską i Lilę Pietrzykowską.

                                                                                                                                                WJ

 

wtorek, 5 grudnia 2023

Wieści z Niećkowa

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.