Sport

Wieści z ZS nr 2

Wieści o klasie mundurowej

Uczniowie z klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 2 im. 9. PSK w Grajewie w ramach Edukacji Wojskowej uczestniczyli wraz ze Strzelcami z Nowego Sącza w wycieczce na Bagna Biebrzańskie, gdzie wraz z przewodnikami poznali historie walk 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Natomiast w ramach Edukacji Policyjnej odbyli zajęcia z funkcjonariuszem KP PSP w Grajewie ćwicząc pierwszą pomoc przedmedyczną oraz zajęcia sportowe przygotowujące do toru przeszkód do pracyw Policji.

 

 

Obóz wojskowy pod  Durbaszką

W dniach: 01 – 07 października  2017 r. uczniowie z klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie uczestniczyli w obozie wojskowym w Górskim Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym „ pod Durbaszką”, który znajduje się  w górach  Małe Pieniny niedaleko Szczawnicy . Na obozie Strzelcy brali udział w szkoleniach prowadzonych przez instruktorów  taktyki wojskowej, strzelectwa i survivalu z Nowego Sącza. Pluton z Grajewa szkolił się  w zakresie zagadnień: pierwsza pomoc-RKO, opatrywanie ran różnymi sposobami, taktyka zielona,  praca na broni, marsze ubezpieczone, znaki taktyczne, bronioznawstwo w teorii i praktyce,  szkolenia przeciwchemiczne, strzelanie do celów  z karabinków pneumatycznych Haenel, strzelanie multimedialne do tarcz (Laser-shot), strzelanie do tarcz z karabinków pneumatycznych Anschutz,  regulaminy i musztra wojskowa, terenoznawstwo. Dodatkowo nasi uczniowie brali udział w Turnieju Strzeleckim podczas Rajdu Tatara.

W/w obóz wojskowy dla klasy mundurowej  w naszej szkole jest wpisany w program tej klasy, aby uczniowie mogli zrealizować „Minimum programowe …” wydane przez MON i uzyskać dodatkowe przywileje do pracy i służby w formacjach mundurowych.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.