Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 7611 wyświetleń

Wieści z Wojewodzina

Akcja charytatywna – w Wojewodzinie

 

„Zostań Mikołajem” – pod takim hasłem uczniowie ZS w Wojewodzinie zorganizowali świąteczną aukcję, której pieniądze przeznaczone zostaną dla ciężko chorej Wiktorii. Wewnątrzszkolna aukcja przeprowadzona została 20 grudnia 2013 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ZS w Wojewodzinie. W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło przedstawienie o tematyce wigilijnej- „Mikołajada i kolęda”, przygotowane przez uczestników Środowiskowego Hufca Pracy oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Grajewie, pod opieką p. Izabeli Randzio.

Akcja charytatywna- „Zostań Mikołajem” spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży ZS w Wojewodzinie. Przedmiot licytacji podzielony był na trzy kategorie (rywalizacja klas, wytwory artystycznie uzdolnionych uczniów, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne). W kategorii pierwszej można było wylicytować np. dyplom bezinteresownie pomagającej klasy lub darmowy wstęp na dyskoteki do końca roku szkolnego. Pomysł świątecznej aukcji jest już kontynuowany w Wojewodzinie od dwóch lat. Umiejętność połączenia rywalizacji z darem serca wyzwala młodzieńczy entuzjazm i otwiera na potrzeby innych. W tym roku SU w Wojewodzinie pod opieką p. Katarzyny Bielińskiej zebrał 1600zł dla chorej Wiktorii, która potrzebuje kolejnej operacji serca. Kwota, jakiej potrzebuje Wiktoria to minimum 35 000 euro. Znaczną część udało się już zgromadzić dzięki dobrej woli mieszkańców Ełku i okolic, a teraz również – uczniów i pracowników ZS w Wojewodzinie.

 

Komentarze (1)

Brawo! Oby tak dalej ;) Pomagajmy sobie i twórzmy świat lepszy niż był wczoraj ;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.