Kultura i rozrywka

Wieści z SP1

24. listopada klasa 2a Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie brała udział w czterogodzinnych warsztatach pt.: „Poznajemy życie i sposoby ochrony sów w Polsce”. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Cycling on nature’s wheels” w ełckim Centrum Edukacji Ekologicznej.

Dzieci rozpoznawały ptaki po wydawanych dźwiękach, poznały zwyczaje życia sów, porównywały budowę pióra sów i gołębi,  poznały zmysły sów, rozwiązywały rebusy i obserwowały pod mikroskopem pióra, a także wypluwki tych ptaków, dowiedziały się jak oraz dlaczego chronić te ptaki.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się ile gatunków sów żyje w Polsce oraz ich nazwy, jak nazywa się największy i najmniejszy gatunek tych ptaków w naszym kraju, czym żywią się sowy, jak nazywa się i wygląda niestrawiona część pokarmu sów, który ich gatunek przylatuje do nas na zimę, jak długo trwa u nich wysiadywanie jaj, jaką umiejętność mają w odróżnieniu od innych ptaków, dlaczego są zagrożone w Polsce i jaka jest główna przyczyna ich zagrożenia, jak sowy chronią nasze zasoby żywności oraz jak nazywa się układ piór wokół jej oczu.

GALERIA ZDJĘĆ 

Zajęcia zakończyły się wykonaniem przez uczniów masek tych wspaniałych ptaków. -  opisuje Szkolny koordynator programu Erasmus+, Jakub Czyż

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.