wtorek, 28 marca 2023

Szczuczyn

Wieści z SP w Szczuczynie

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI


W styczniu uczniowie z klas 6-8 poznali podstawowe narzędzia programu Tinkercad, a następnie projektowali własne prace, które mogli później wydrukować na drukarce 3D. Pan Artur Dobrzycki, szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości, zorganizował również lekcję otwartą dotyczącą programu Tinkercad. W lekcji wzięły udział uczennice z klasy 8b oraz nauczyciele: E.Skrodzka, E.Dobrzycka oraz K.Kleszczewska. Była to niezwykła okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących wykorzystania druku 3D na zajęciach lekcyjnych oraz zaprezentowania swoich umiejętności przez uczennice

 


Projekt YOUNGSTER

W DNIACH 23-24.01.2023 UCZNIOWIE z KLAS 8 z ZSP w RADZIŁOWIE i ZSP w SZCZUCZYNIE WSPÓLNIE REALIZOWALI ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU YOUNGSTER. Na zajęciach w Radziłowie uczniowie utrwalali struktury i słownictwo angielskie grą o nazwie 50-ka oraz szeregiem gier i zabaw językowych. W Szczuczynie natomiast, podzieleni na 3 drużyny zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi w formie escape room, które wymagały od nich nie tylko znajomości struktur angielskich, ale również współdziałania w grupie. Uczestnicy pisali także biegane dyktando, w trakcie którego musieli przepisać jak najdłuższy fragment tekstu w języku angielskim. Uczniom spodobały się gry WHO AM I, Bingo oraz Kaboom w wersji angielskiej. Głównym celem spotkań było ukazanie uczniom, że nauka języka to dobra zabawa, podczas której można poznać nowych przyjaciół, spędzić czas w miłym towarzystwie i aktywnie spędzić ferie. Dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek oraz pizza i zapiekanki, które uczniowie zakupili ze zbiórki z funduszu projektu.  Zajęcia zorganizowały panie Edyta Sosnowska, Monika Jakubczyk i Beata Kolber.

 


BAL KARNAWAŁOWY

W ostatnim tygodniu przed feriami w klasach I-III oraz IV-VIII odbyły się długo wyczekiwane przez uczniów bale karnawałowe. W klasach młodszych uczniowie przebrali się za swoje ulubione postacie z bajek i w pięknie udekorowanej przez wychowawców sali, wzięli udział w zabawach poprowadzonych przez animatorów. W klasach czekał na wszystkich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uczniowie z klas IV-VIII spotkali się w szkole w ostatnim dniu przed feriami w godzinach popołudniowych. W świetlicy szkolnej odbyła się dyskoteka karnawałowa. Każda klasa udekorowała swoją salę oraz z pomocą rodziców przygotowała słodki poczęstunek. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.