Zapraszamy do naszej szkoły
Trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I w roku szkolnym 2019/2020. Zapraszamy do „Czwórki”. Karty zapisu do pobrania w sekretariacie szkoły.
„Czwórka” w ogólnopolskim projekcie „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”
Przed świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła uczestniczyła w realizacji ogólnopolskiego projektu pt. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. Jego organizatorem była Fundacja Dbam o Mój Z@sięg. Uczniowie klas I-III i klas IV-V (na języku polskim) na kartkach pocztowych wpisywali życzenia świąteczne i wysyłali do wybranych przez siebie osób. Celem kampanii było zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, jak również kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.
Objazdowe Planetarium „Astropark”
13 lutego nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w nietypowej lekcji astronomii. W sali gimnastycznej rozłożony został dmuchany namiot, który stanowił idealną namiastkę kosmosu. W planetarium uczniowie odbyli wirtualną podróż do odległych zakątków Wszechświata, podziwiali z bliska kosmos oraz mogli poczuć się, jak astronauci wewnątrz statku kosmicznego. Cyfrowe Planetaria Objazdowe „Astropark” to najnowocześniejsze narzędzia edukacyjne służące do popularyzacji wiedzy z astronomii i przyrody. Częścią bazową zajęć był pokaz nieba i omówienie szczegółowe tego, co widzimy w rozgwieżdżoną noc na niebie.
Walentynki w szkole
Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia obdarowujemy siebie nawzajem kartkami, wierszami, słodkościami i kwiatkami, wyznając sobie uczucia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, aby w tym dniu nasi uczniowie i nauczyciele poczuli się wyjątkowo.
Za pośrednictwem poczty walentynkowej adresaci otrzymali kartki z wyrazami sympatii. W godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka, podczas której uczniowie tańczyli przy ulubionej muzyce.
Walentynki w bibliotece
W bibliotece uroczyście również obchodzono walentynki. Była wystawa książek „Zakochaj się w ….Czytaniu”, gazetka „Najpiękniejsze utwory liryczne o miłości”, akcja „Jaka książka skradła Twoje serce?”, ”Randka w ciemno z książką”, walentynkowa sesja zdjęciowa oraz słodkie wypożyczenia. Celem wszystkich przedsięwzięć było zachęcenie uczniów naszej szkoły do czytania książek. Organizatorkami były panie: L. Pietrzykowska, I. Bukrejewska i A. Joka.
Szkolny Plebiscyt na „Ulubioną bajkową parę”
Przed walentynkami Koło Przyjaciół Biblioteki ogłosiło Szkolny Plebiscyt na „Ulubioną bajkową parę”. Zwyciężyli – Tom i Jerry. Słodkie upominki wylosowali: Wiktoria Maciejewska, Paulina Popławska kl. III a, Weronika Ruszczyk, Kornelia Bilbin kl. III c, Magda Gulan, Michał Gulan kl. III d oraz Rafał Karwowski kl. V d. Ich wręczenie odbyło się w walentynki w bibliotece szkolnej. Koło Przyjaciół Biblioteki: Oliwia Czaplicka, Patrycja Kuczyńska, Wiktoria Olszewska, Joanna Popowska, Kamila Sierakowska, Zuzanna Święćkowska wraz z opiekunem p. L. Pietrzykowską dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w plebiscycie czytelniczym.
Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Pocztówka Walentynkowa’’
8 lutego został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny ph. „POCZTÓWKA WALENTYNKOWA’’. Komisja konkursowa wybrała osiem prac, które wyróżniały się inwencją twórczą, estetyką wykonania oraz ogólnym wyglądem artystycznym. Oto lista nagrodzonych: I miejsce – Szymon Iżbicki kl. VII a; II miejsce – Wiktoria Brzostek kl. VI a, Amelia Kucharska kl. VI a; III miejsce – Justyna Modzelewska kl. VI c i Maja Chylińska kl. VI a; wyróżnienia: Kacper Zawadzki kl. VI c, Maja Uziębło kl. IV a, Wiktoria Malinowska kl. VI a. Organizatorką konkursu była pani B. U. Dawid.
Ogólnopolski program „Wychowanie przez czytanie”
W roku szkolnym 2018/2019 ogłoszonym Rokiem Wartości Moralnych w bibliotece szkolnej realizowany jest Ogólnopolski program „Wychowanie przez czytanie” Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego uczniów (przedstawienie pozytywnych wartości, wskazanie korzyści płynących z ich codziennego zastosowania), promocja czytelnictwa i wartościowej literatury jako moralnego kompasu i źródła inspiracji przy podejmowaniu ważnych decyzji. Uzupełnieniem zajęć w klasach młodszych i starszych jest akcja „Czytamy i polecamy” promująca wartościową literaturę przez Koło Przyjaciół Biblioteki. Obok głośnego czytania spotkaniom towarzyszą ważne rozmowy, oglądanie tematycznych prezentacji multimedialnych, scenki sytuacyjne, rysowanie i kolorowanie bohaterów książkowych, prezentacje ciekawych książek, zgaduj-zgadule, zabawy czytelnicze oraz zabawy ruchowe inspirowane literaturą. W lutym w ramach programu w grupach przedszkolnych „Skrzaty” i „Biedroneczki” odbyły się spotkania czytelnicze pod hasłem „Nie jestem inny – jestem wyjątkowy”. Tym razem Wiktoria Wasilewska zapoznała dzieci z treścią bajki „O słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce” Jolanty Nartowskiej dotyczącą niepełnosprawności i akceptacji w grupie rówieśniczej. Koordynatorem programu jest pani L. Pietrzykowska.
Dyplom CEO dla SP 4
Nasza szkoła otrzymała Dyplom Centrum Edukacji Obywatelskiej za pracę w Klubie czytelniczym „Czytamy i gadamy” w semestrze zimowym roku szkolnego 2018/2019. Uczennice realizujące zadania Klubu: Kinga Gosiewska, Amelia Kiełczewska, Anna Jaszewska, Wiktoria Gibniewska, Wiktoria Siedlecka, Wiktoria Szumowska, Sara Cappella organizowały przedsięwzięcia edukacyjne, promowały wolontariat i czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Za swoją działalność dziewczęta wraz z opiekunem p. Iwoną Bukrejewską otrzymały gratulacje oraz podziękowania za aktywność i zaangażowanie.
Dzień Bezpiecznego Internetu w bibliotece
5 lutego w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło obchodów brzmiało „Działajmy razem”, bowiem cyfrowe bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Z tej okazji w holu szkoły nauczyciele bibliotekarze wyeksponowali gazetki edukacyjne, przeprowadzono akcję „Nie dla hejtu” wśród uczniów naszej szkoły oraz pedagogizację rodziców poprzez przygotowane ulotki tematyczne.
„Słoneczka” z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy
5.02.2019r. „Słoneczka” wraz z wychowawczyniami wybrały się z programem artystycznym z okazji DNIA BABCI I DZIADKA do Środowiskowego Domu Samopomocy. W miłej atmosferze dzieci wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły. Miło spędzony czas uwieńczył słodki poczęstunek.
Kochające serce zawsze jest młode…
15 lutego 2019 r. w szkole odbyła się uroczystość dedykowana naszym KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM, którzy zajmują szczególne miejsce w sercach małych dzieci i są bardzo ważnymi osobami w ich życiu. Z tego powodu ten szczególny dzień obchodziliśmy bardzo uroczyście. „SKRZATY” i „BIEDRONKI” zaprosiły do przedszkola swoich kochanych dziadków, rodziców, rodzeństwo oraz Członków Klubu Seniora wraz z Panią Dorotą Zelman. Przybyłych gości ciepłymi słowami powitała Wicedyrektor szkoły – Pani Aleksandra Monika Kuczyńska. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały specjalny program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wystawiły bajkę pt. „Niebieski Kapturek”. Przedszkolaki w ten sposób wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek do starszych osób. Ostatnim punktem programu były wręczone podziękowania, laurki z pięknymi życzeniami oraz słodki poczęstunek. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne i potrzebne są takie międzypokoleniowe uroczystości. Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu, żeby zawsze byli dumni ze swoich wnuków. Organizatorkami uroczystości były panie: Arleta Krawczyk, Alicja Stradczuk i Justyna Dzięgielewska.
Więcej na stronie szkoły: www.sp4.grajewo.com
Zapraszamy
SP 4 Grajewo
Komentarze (0)