Kolejny sukces Mayi
14 II odbył się VI Międzyszkolny Konkurs ,,Miłość niejedno ma imię” zorganizowany przez VII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku. W konkursie wzięło udział 46 uczestników. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Decyzją jury w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja I miejsce zdobyła Maya Zyskowska – uczennica klasy V d naszej szkoły. Gratulujemy!
Young English Master
21 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Young English Master. W konkursie o tytuł „Młodego Mistrza Języka Angielskiego” rywalizowało 24 uczniów z ośmiu szkół podstawowych. Drugie miejsce w konkursie zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Kozicka z klasy VIII a – opiekun p. Dorota Zabłocka. Gratulujemy!
W lutym w ramach projektu edukacyjnego „Ojczysty w Czwórce, czyli kocham POLSKI” w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza Grajewie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Organizatorkami i koordynatorkami projektu były panie: Halina Muryjas-Rząsa i Lilla Pietrzykowska.
Uczniowie z klas I-VIII doskonalili swoje umiejętności językowe, uczestnicząc w konkursach literackich, czytelniczych i plastycznych. Efekty pracy zostały zaprezentowane 21 lutego, bowiem wtedy przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Już od samego rana plakaty na drzwiach wejściowych do szkoły, wiersze, hasła i łamańce językowe na korytarzach szkolnych, przygotowane gazetki z uczniowskimi pracami, wypowiedzi uczniów nt. „Moje ulubione polskie słowo, które mnie uskrzydla” oraz rozdawane przez Organizatorki i Samorząd Uczniowski wchodzącym do szkoły specjalnie wydrukowane zakładki do książek akcentowały święto ustanowione przez UNESCO. O godzinie 15.30 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego. W wypełnionej po brzegi bibliotece szkolnej z udziałem dostojnych gości: Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Grajewo VIII kadencji – pana Wiesława Janusza Dembińskiego, Zastępcy Przewodniczącego Komisji Budżetu – pani Anny Opary, Głównego Specjalisty ds. Oświaty – pani Julity Wiluk, Dyrekcji szkoły na czele z panem Karolem Choynowskim, Przewodniczącego Rady Rodziców – pana Wojciecha Fajfera, nauczycieli, uczniów i ich rodziców odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów. Zostali nimi:
Rodzinny Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona polska litera” dla klas I-III
Klasy I – NAGRODY: Edyta Szejda kl. I b, Karolina Dobrydnio kl. I b, Maria Lewczuk kl. I c, Tymoteusz Snarski kl. I b, Maja Lekenta kl. I d WYRÓŻNIENIE Natalia Kotarska kl. I d.
Klasy II – NAGRODY: Dawid Łazowski II a, Sandra Barwikowska II c, Amelia Sienicka II a, Aleksandra Motycka II c, Malwina Ławska II d.
Klasy III – NAGRODY: Bartosz Faliński kl. III c, Weronika Ruszczyk kl. III c, Zofia Lewczuk kl. III a, Laura Budna kl. III b, Wiktor Ławski kl. III a, WYRÓŻNIENIE: Zuzanna Kruza kl. III c
Szkolny Konkurs ph. „Jak pięknie przeczytać dialog?” dla klas IV
I miejsce – Natalia Chmielewska i Bartosz Polakowski kl. IV c
II miejsce – Aleksander Świderski i Aneta Jastrzębska IV e
III miejsce – Nadia Tołkacz i Mikołaj Popławski kl. IV d oraz Julita Klimaszewska i Oliwia Przytulska kl. IV c.
Szkolny Konkurs Plastyczny na „Najciekawsze zilustrowanie związków frazeologicznych” dla klas V-VI
I miejsce – Igor Borawski kl. VI b
II miejsce – Wiktoria Brzostek kl. VI a
III miejsce – Karolina Świderska kl. VI b, Oliwier Grabowski kl. V b, Agnieszka Ciukszo kl. VI b
WYRÓŻNIENIA: Julia Gutowska kl. V b, Julia Kalinowska kl. VI a, Filip Surażyński kl. V c
Szkolny Konkurs na „Najciekawszy slogan reklamowy” dla klas VII
I miejsce – Cezary Wróblewski kl. VII d
II miejsce – Bartosz Ostrowski kl. VII d, Weronika Wiśniewska kl. VII c
III miejsce – Oliwia Dzięgielewska kl. VII b, Iga Chudek kl. VII d, Adam Korycki kl. VII c
Szkolny Konkurs na „Najciekawsze przemówienie absolwenta szkoły” dla klas VII-VIII
NAGRODY: Weronika Dziejma kl. VIII a i Kalina Kacprzak kl. VII b.
W trakcie uroczystości odbyło się głośne czytanie tekstu pt. „Wiosenna historia” autorstwa pani Haliny Muryjas-Rząsy przez zwycięskie duety czytelnicze z klas czwartych oraz prezentacja nagrodzonych prac literackich przez siódmoklasistów i ósmoklasistów. Aktywność widowni zaznaczyła się okrzykiem: „KOCHAM POLSKI !” oraz fragmentem pracy ucznia klasy VII c Adama Koryckiego w brzmieniu: „… bo zaufaj mi kolego, że nauczyć się polskiego, to coś bardzo szczególnego!”. To niecodzienne spotkanie w bibliotece szkolnej zakończyliśmy wręczeniem podziękowań, przemówieniami Dyrektora szkoły i zaproszonych gości połączonymi z gratulacjami dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz słodkim poczęstunkiem.
Organizatorki składają serdeczne podziękowania członkom komisji konkursowych – paniom Wiesławie Lendo, Ewie Bobińskiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie, Urszuli Krystynie Bołonkowskiej, Ewie Czaplickiej, Beacie Urszuli Dawid, Dorocie Poniatowskiej i Joannie Waniewskiej oraz nauczycielom za pomoc w realizacji konkursów na szczeblu klasowym. Słowa podziękowania kierujemy do Dyrekcji szkoły, Rady Rodziców i grona Sponsorów – dzięki Państwa wsparciu można było wyprodukować okolicznościowe znaczki – przypinki, długopisy z okazjonalnym nadrukiem oraz – wspomniane już – zakładki, a także zakupić nagrody. Dziękujemy Oliwii Dzięgielewskiej z klasy VII b za towarzyszenie czwartoklasistom i czytanie kwestii narratora podczas Szkolnego Konkursu „Jak pięknie przeczytać dialog?”.
Morze słów zachęca każdego, by na co dzień używać języka pięknego, dlatego dbajmy o nasz język polski nie tylko w tym szczególnym dniu, ale na okrągło przez cały rok!
BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W GRAJEWIE otrzymała dyplom od redakcji Lustra Biblioteki i Wydawnictwa Zielona Sowa, zaś panie Lilla Pietrzykowska i Ewa Czaplicka PODZIĘKOWANIA za zaangażowanie, pomysłowość i aktywność przy organizacji warsztatów czytelniczo-plastycznych „Stare drzewa cichymi świadkami historii” oraz udział w obchodach 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 700 bibliotek, tysiące uczestników warsztatów międzypokoleniowych i jedna historia małego-wielkiego drzewka z Warszawy, połączyła Polaków i Polki w Ogólnopolskiej akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. Mirabelka zakiełkowała na ogromną skalę! Postawione cele akcji zostały osiągnięte. Relacje z warsztatów są publikowane na bieżąco na stronie www.lustrobiblioteki.pl”.
W ramach głośnego czytania i rozwijania pasji do książek dzieci z grupy „Biedronki” wzięły udział w spotkaniu czytelniczym pod hasłem „Biała Dama – Królowa Zima”. Po krótkim powitaniu przez Kingę Gosiewską – uczennicę z Klubu czytelniczego „Czytamy i gadamy”, dzieci wysłuchały pięknej opowieści pt. „Pani Zima”, opowiadającej o przyjaźni, empatii i pomaganiu innym. Następnie mali czytelnicy chętnie zmagali się z zimowymi zagadkami, uczestniczyli w mini konkursie o zimowych konkurencjach sportowych oraz wykonali prace plastyczne. „Biedronkom” bardzo podobały się zajęcia z książką. Było to kolejne spotkanie czytelnicze realizowane przez wolontariuszy i p. I. Bukrejewską w ramach ogólnopolskiego programu „PoczytajMy”.
Dzień kota czas zacząć
Opowiadaniem S. Grabowskiego i M. Nejmana pt.: „Filemon i Bonifacy” dziewczęta: Anna Jaszewska, Sara Cappella, Amelia Kiełczewska, Wiktoria Szumowska z Klubu Czytelniczego „Czytamy i gadamy” rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego „Szare, bure i pstrokate… czyli Koci Świat w Bibliotece”. W trakcie pierwszego spotkania zapowiadającego imprezę czytelniczą poświeconą obchodom Światowego Dnia Kota, nastolatki zaprosiły dzieci z oddziału przedszkolnego „Skrzaty” do poznania zagadkowego świata kotków, kotów i kocurów. Opiekunem klubu jest pani I. Bukrejewska.
Miły gość u „Biedronek”
17 lutego swoje święto obchodzą koty. W tym dniu zwracamy uwagę wszystkim na los porzuconych i bezdomnych zwierząt i podkreślamy ich znaczenie dla człowieka. U przedszkolaków z grupy „Biedronki” tydzień poprzedzający tę datę został zdominowany tematyką związaną z obchodami Światowego Dnia Kota. Pod kierunkiem pani A. Stradczuk dzieci oglądały książki zgromadzone na wystawie poświeconej kotom, rozwiązywały zagadki o najpopularniejszych bajkowych kotach i różnymi technikami plastycznymi tworzyły te właśnie czworonogi. 26 lutego przebrani w maski przywitaliśmy dziewczynki z Klubu Czytelniczego „Czytamy i gadamy”, które realizując projekt edukacyjny „Szare, bure i pstrokate, czyli Koci Świat w Bibliotece” opowiedziały nam o gatunkach i zwyczajach tych niesamowitych zwierząt. Dowiedzieliśmy się jak należy się nimi opiekować i prawidłowo je żywić. Uczestniczyliśmy też w wesołych „kocich zabawach”, podczas których towarzyszyły nam „kocie przeboje”. W pewnym momencie do naszej sali … „wkroczył” gość – kot Leon. Cóż to była za niespodzianka. Mogliśmy go pogłaskać, a nawet wziąć na ręce. Był bardzo przyjazny – nie bał się nas i nie uciekał. Był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci przekazały zebraną przez siebie żywność dla bezdomnych kotów.
Bajka jest dobra na wszystko
21 lutego 2019 roku o godz. 13.00 „Skrzaty” zostały zaproszone przez „Biedronki” i Panią Alicję Stradczuk na wspólne oglądanie filmu animowanego. Po wspólnej „burzy mózgów” przedszkolaki zdecydowały się jednomyślnie, że będzie to film pt. „Vaiana – skarb oceanu.” Dzieci z zainteresowaniem i ciekawością oglądały przygodę głównych bohaterów Vaiany i Małego. Na pomysł filmowy wpadły wychowawczynie p. Arleta Krawczyk i p. Alicja Stradczuk, które uznały, że będzie to dobry sposób na integrację przedszkolaków tych grup.
„Skrzaty” dziękują „Biedronkom” za wspólne oglądanie. „Biedronki” obiecały, że jeszcze nieraz się z nami spotkają.
21.02.2019 r. klasa II d zamieniła się w projektantów mody. Dzieci na zajęciach z panią Olgą Fiodorowicz wykonywały prace na kartce, projektując strój ze skrawków różnych materiałów, gazet, nici, guzików i innych ozdób.
Więcej szczegółów na stronie szkoły: www.sp4.grajewo.com
SP 4 Grajewo
środa, 27 listopada 2024
wtorek, 26 listopada 2024
Komentarze (0)