poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

Wieści z SP 4

Pierwszoklasiści z „Czwórki” odnieśli sukces w Wojewódzkim konkursie plastycznym ph.  „Miś” zorganizowanym przez Fabrykę Misia w Białymstoku. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej na temat „Misia”. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat. Odwoływanie się do takich wartości jak przyjaźń, miłość, tolerancja oraz zasady fair play. Na konkurs wpłynęło ponad cztery tysiące prac. 

Nasi uczniowie  otrzymali wyróżnienia: Zuzanna Kruszewska kl. I b, Nell Kurowska kl. I b i Bartosz Chmielewski kl. I d. 5 grudnia odbyło się rozdanie nagród. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

* * *
Szkolne Koło Caritas dziękuje wolontariuszom i ich opiekunom, którzy po raz VII kwestowali przy parafii p. w. Świętego Ojca Pio w Grajewie. Dziękujemy darczyńcom, którzy swoimi datkami zasilili konto funduszu „Dzieci Chore” przy Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zbiórka Bożonarodzeniowy Dar Serca odbyła się pod hasłem „Nie przechodź obojętnie” i pokazała również w tym roku naszą ofiarność i solidarność z najsłabszymi. Zebrana kwota wyniosła: 482,47 złotych i została w całości przekazana na konto CDŁ.  
* * *
W SP 4 trwają przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego, którego organizatorem jest Samorząd Uczniowski. 

* * *

6 grudnia w SP 4 obchodziliśmy mikołajki. Stojąca w holu szkoły choinka przypominała nam o tym wyjątkowym dniu. Zgodnie z tradycją dzieci młodsze odwiedził Mikołaj z workiem pełnym prezentów. W podziękowaniu za otrzymane upominki dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Starsi uczniowie w klasach wymieniali się drobnymi prezentami z wcześniejszym losowaniem „swojego mikołajka” czy „swojej mikołajki”, czyli osoby, którą się obdaruje. Mikołajowe czapki przyozdabiały głowy naszych uczniów.   


Tego dnia dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych odwiedził Zastępca Burmistrza pan Maciej Bednarko, któremu towarzyszyła skrzatka kierowniczka CIS, pani Izabela Randzio. Za wspólny udział w układach tanecznych dzieci otrzymały słodkości od Mikołaja – burmistrza.

Oto relacja z przebiegu mikołajek w klasie I d: 
6 grudnia był dla nas szczególnym dniem. W tym dniu otrzymaliśmy od Mikołaja list i podarki. Zanim jednak dostaliśmy prezenty musieliśmy wykonać kilka zadań, które opisał Mikołaj w swoim liście. Najpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt.: „Witaj Św. Mikołaju”. Mieliśmy z niej nauczyć się, jak rozpoznać prawdziwego Mikołaja. Następnie rozwiązywaliśmy różne zagadki. Opowiadaliśmy też o mikołajkowych zwyczajach na podstawie czytanki i własnych doświadczeń. Kolejnym zadaniem były obliczenia na magicznej choince. Bardzo podobało się nam ostatnie zadanie, w którym według instrukcji wykonaliśmy figurki Mikołaja i renifera Rudolfa. Zwieńczeniem naszej pracy były prezenty od Mikołaja. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Razem śpiewaliśmy różne piosenki o zimie, świętach i Mikołaju. Na zakończenie dnia przeszliśmy mikołajkowych tor przeszkód – biegaliśmy na czas, mieliśmy wyścigi reniferów (skoki na piłkach), wspinaliśmy się jak Mikołaj na dachy (wspinaczka po drabinkach), przeciskaliśmy się przez komin (przejście przez obręcze) oraz uczestniczyliśmy w wyścigu z workami prezentów. 

Dzień minął nam wesoło, zostawił miłe wspomnienia i prezenty. Dziękujemy Mikołaju! 

 

Więcej informacji i zdjęć na stronie: http://sp4grajewo.cba.pl/
Zapraszamy

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.