piątek, 23 lutego 2024

Kultura i rozrywka

Wieści z SP 4

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, obok programu Książki naszych marzeń, jest drugim programem Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie.  
Obok zakupu książek do biblioteki w 2016 roku zrealizowano i nadal realizowanych jest szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole.  
Oto przedsięwzięcia czytelnicze zrealizowane  w ostatnim  czasie w „Czwórce”: 


„Rodzinne czytanie nie tylko na tapczanie” w klasie III c (kontynuacja); akcja „Warto przeczytać” – Moja ulubiona książka w klasie IV c; obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych połączone z wesołymi przerwami w bibliotece, grami i zabawami czytelniczymi, konkursami: plastycznym „Książka i Ja” dla klas I-III, literackim „Książka to dopiero początek…” dla klas V-VI oraz czytelniczym „Poszukiwacze zaginionych tytułów” dla klas IV-VI; Czytanie Sienkiewicza w klasie V c połączone ze sportem i rekreacją,  Szkolny Dzień Zdrowia i Sportu, „Rysujemy różne linie na podstawie wiersza „Bajeczka” D. Gellner, „Architektura w literaturze” - projekt edukacyjny w klasie VI.
W ramach pedagogizacji rodziców odbyły się spotkania z rodzicami uwzględniające tematykę wpływu czytania na rozwój dzieci. Wychowawcy klas podczas zebrań omówili temat z wykorzystaniem materiałów tekstowych i multimedialnych opracowanych przez nauczycieli i bibliotekarzy.  
  Wszystkie relacje ze zrealizowanych dotychczas  wydarzeń i projektów czytelniczych publikujemy na stronie internetowej szkoły www.sp4grajewo.cba.pl, która w porozumieniu z organizatorami przedsięwzięć na bieżąco jest uaktualniana. 

SP 4 Grajewo

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.