poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

Wieści z Radziłowa

17 stycznia 2017 r. w placówkach oświatowych na terenie gminy Radziłów rozpoczęła się kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność", której celem jest zmniejszenie ofiar śmiertelnych w mieszkaniach i domach w sezonie grzewczym 2016/2017. Uroczystej inauguracji kampanii na terenie gminy dokonał zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz Lichota wraz z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie.

Ogółem w dniach 17 – 19 stycznia 2017 r. na terenie gminy Radziłów przeprowadzono 5 spotkań w formie pogadanek na temat zagrożeń pożarowych, toksycznego działania tlenku węgla, zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym z wykorzystaniem fantomu oraz prezentacji sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu jednostek straży pożarnej.

Spotkania ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej i druhami Ochotniczych Straży Pożarnych z Klimaszewnicy i Radziłowa były doskonałą okazją do przekazania uczniom i kadrze pedagogicznej w jaki sposób skutecznie zapobiegać zatruciom tlenkiem węgla oraz jak przeciwdziałać pożarom w budynkach mieszkalnych i domach. W spotkaniach edukacyjnych w szkołach podstawowych w Klimaszewnicy, Kramarzewie, Radziłowie i Słuczu oraz w gimnazjum wzięło udział 485 uczniów, 31 nauczycieli i 10 osób obsługi.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że spot filmowy gimnazjalistek z Radziłowa "To nie musi się zdarzyć" zajął III miejsce w ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji konkursie na najlepszy spot filmowy dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożenia tlenkiem węgla w ramach kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność".
 

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.