sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Wieści z Radziłowa

Statuetka Młodego Albatrosa powędrowała do filmowców z Gimnazjum w Radziłowie. Odebrał ją Damian Bagiński - bohater nagrodzonego filmu Concertina

Na tegoroczny II Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2016" zgłoszono kilkadziesiąt produkcji. Powstała w 2016 r. Concertina (reż. Monika Mocarska i Karolina Karwowska) została nagrodzona statuetką Młodego Albatrosa. Film zdobył III miejsce w Polsce.

Monika i Karolina nie mogły osobiście odebrać nagród. Gdy w Gdyni trwała gala finałowa, twórczynie uczestniczyły w festiwalu filmowym w Warszawskiej Szkole Filmowej. Statuetkę odebrał bohater filmu - Damian, również uczeń radziłowskiego gimnazjum. Już po wejściu do Gdyńskiego Centrum Filmowego usłyszał - „My Ciebie Damian znamy z filmu. Zapraszamy na salę."

Dla grupy filmowej Art Radziłów Crew był to rok wytężonej pracy i wielu sukcesów. Nagrody i upominki dla grupy wręczano w Rybniku, Warszawie, Białymstoku i Gdyni.

23 czerwca dotarła kolejna informacja konkursowa. Film Concertina zdobył wyróżnienie w Konkursie Filmów Amatorskich pn. „Tak to widzę" przy Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w Krakowie.

Grupę ARC tworzą gimnazjalistki z Radziłowa: Karolina Karwowska, Alicja Kisielewska, Monika Mocarska, Anna Poszyler i Anna Statkiewicz. Opiekuje się nimi Zbigniew Mroczkowski - nauczyciel z Gimnazjum w Radziłowie, który wkrótce odbierze swój dyplom w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.