Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 2723 wyświetleń

Wieści z Przedszkola nr 6 w Grajewie

„Muchomorki” na Mazurskiej Farmie w Szarejkach

5 października dzieci z grupy „Muchomorki” odwiedziły Mazurską Farmę. To miejsce pięknie położone wśród zieleni oraz łąk. W pobliżu znajduje się las oraz jezioro Mącze. W Szarejkach czekało na dzieci wiele atrakcji, między innymi warsztaty z pieczenia chleba, które odbywały się w tradycyjnej zabytkowej kuchni.
Dzieci pod okiem pani Magdy przesiewały mąkę, wyrabiały ciasto, formowały swoje chlebki, posypywały różnymi ziarnami, a na koniec układały w blaszkach. W oczekiwaniu na wypieki miło i wesoło spędzały czas na placu zabaw.


Dzieci miały również możliwość obcowania ze zwierzętami: krowami, owcami, końmi, kurami, psami, kotami. Wszystkie przedszkolaki mogły  przejść skrócony kurs dojenia kóz. Odbyła się również degustacja koziego mleka. Wspólne grillowanie i pieczenie kiełbasek było chwilą odpoczynku. 


Weseli, trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń, ze swoimi wypiekami, wrócili do przedszkola.

 

PM6

Komentarze (1)

Dziękujemy opiekunom za zorganizowanie wyjazdu. Wspaniałe wydarzenie i niezapomniana przygoda dla naszych dzieci. To się
pamięta latami.
Dziękujemy również za opiekę, jaką Państwo zapewniacie, również tą codzienną.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.