wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

Wieści z Prostek

Pijany kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu

Dużą nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj młodzi mieszkańcy gminy Prostki, którzy zostali zatrzymani przez policjantów po nocnym pościgu. 21-letni kierujący miał prawie promil alkoholu i nigdy nie miał prawa jazdy. Pasażer, a jednocześnie właściciel pojazdu, odpowie za to, że dał do kierowania swój samochód nietrzeźwemu koledze.

Po godzinie 2:00 w nocy patrol ruchu drogowego zauważył golfa, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Kierujący lekceważył sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące mu zatrzymanie się do kontroli. W końcu kierowca z pasażerem wysiedli z samochodu i biegiem kontynuowali ucieczkę. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów kilkanaście metrów dalej. W trakcie kontroli okazało się, że obaj są nietrzeźwi. 21-letni kierujący miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także,  że mężczyzna nie ma i nigdy nie miał uprawnień do kierowania, w trakcie kontroli nie miał również wymaganych dokumentów pojazdu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.  

Policjanci w trakcie kontroli ustalili, że pasażer był właścicielem pojazdu. 21-letni mężczyzna również odpowie przed sądem za to, że dopuścił do prowadzenia pojazdu przez osobę znajdującą się pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara grzywny.   - info KPP w Ełku

 

Na brzegu Jeziora Krzywego w gm. Prostki wędkarz znalazł granat. O tym nietypowym znalezisku powiadomił policjantów. Pamiętajmy, w przypadku napotkania podobnych przedmiotów nie należy ich dotykać, czy przenosić i natychmiast zadzwonić pod numer alarmowy.
         

Policjanci zabezpieczali wczoraj teren nad Jeziorem Krzywym w gm. Prostki po informacji od wędkarza o niecodziennym odkryciu. Okazało się, że w wodzie około metra od brzegu został znaleziony granat pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

O zgłoszeniu natychmiast został powiadomiony patrol saperski, który po przybyciu specjalistycznie zabezpieczył przedmiot.

Pamiętajmy, w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału nie należy go odkopywać, dotykać, oglądać czy przenosić w inne miejsce a także kategorycznie nie wolno wrzucać go do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia niewybuchu należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom.

Policjanci podkreślają, że wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych.

W przypadku znalezienia takich przedmiotów trzeba natychmiast powiadomić policję, która potwierdzi, czy mamy do czynienia rzeczywiście z niewybuchem, a następnie zawiadomi o tym fakcie patrol saperski i zabezpieczy miejsce do czasu ich przybycia.

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.