wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11681 wyświetleń

Wieści z Prostek

Kolejna akcja i kolejny sukces

Kolejna akcja z cyklu „Godzina dla ekologii”  i kolejne setki kilogramów zebranych elektrośmieci.  Tym razem przedsięwzięcie przeprowadzone było w Prostkach.  Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych  Grajewie wraz   Urzędem Gminy w Prostkach zorganizowało zbiórkę elektrośmieci.  Zużyte urządzenia były wymieniane na energooszczędne żarówki, produkty mleczarskie i drobne upominki.

26 października od godziny 10.00 do 15.00 trwała akcja ekologiczna zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych w Grajewie oraz Wójt Gminy Prostki Bożenę Bagan.  Tym razem w inicjatywie społecznej z cyklu "godzina dla ekologii" zbierane były elektrośmieci z terenu Gminy Prostki. Osoby, które przynosiły niepotrzebne urządzenia elektroniczne w zamian otrzymywały energooszczędne żarówki, produkty mleczarskie oraz drobne prezenty. W ramach przeprowadzonej akcji zostało zebranych setki kilogramów elektrośmieci.

,,Często padają pytania pod naszym adresem, dla czego to robimy, kilka dni na przygotowanie i zbiórkę wszystkich pozwoleń, ludzi, materiałów na daną akcję no i na koniec cały dzień finałowy w czasie wolnym od pracy, ,,czy wy nie odpoczywacie, myślicie, że ktoś u nas na Grajewie was pochwali?!"
Nie chodzi o pochwały czy o pozwolenie na działanie od polityków, chodzi o dobry przykład, zostawienie po sobie porządku i czystej przyrody dla naszych dzieci. Poczucie, że coś zrobiliśmy, że jednak można, a nie tylko narzekać - mówi Jacek Waszkiewicz jeden z członków Stowarzyszenia CIS - już Ojciec Święty mówił, że człowiek jest tyle wart ile dał drugiemu! - dodał.
Już wkrótce kolejne akcje, w której CIS bierze udział, każdy kto chce pomóc przy ich organizacji może kontaktować się mailowo cis@cis.grajewo.pl

Organizatorzy akcji to: CIS w Grajewie oraz Urząd Gminy Prostki. Partnerami strategicznymi były: firma Contino Wind Group oraz Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, MPO Białystok.Patronat medialny nad akcją objęła
 Gazeta Olsztyńska, Radio 5, Portal e-Grajewo.pl i zyciegrajewa.pl za co serdecznie dziękujemy.

Komentarze (3)

Popieram takie działania. Mam wielką prosbe do organizatorów, Bylbym bardzo wdzięczny b i w Szczuczynie taka zbiórka w ramach tej akcji została przeprowadzona.Szczuczyn tez chciałby pomoc przyrodzie :D

Taką akcje mogli by zrobić w Wąsoszu

a ja bym chciała napisać ze jadać wczoraj (1 listopad) do rodziny do Sołtman widziałam stare telewizory przy moście, jak się jedzie z Krupina na Sołtmany, które ludzie wystawili właśnie na ta akcję. W gazecie było napisane, że będą zbierane, a wiec ludzie zgromadzili to w jednym miejscy, a co do czego nikt ich nie wziął ! I kto to ma teraz posprzątać ? Muszą sportowym zabrać do domu... a szkoda... Niedopatrzenie duże!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.