niedziela, 5 lutego 2023

Szczuczyn

  • 3 komentarzy
  • 7300 wyświetleń

Wieści z "Podstawówki"

Niezwykły gość w Szkole Podstawowej w Szczczuczynie

W ramach międzynarodowego programu wymiany AISEC, w dniach 24-28 października 2016 r. Szkoła Podstawowa w Szczuczynie gościła mieszkankę Kolumbii (Ameryka Południowa) panią Laura Sofia Mesa Estrada. Przez cały tydzień prowadziła z uczniami naszej szkoły zajęcia kulturowe dotyczące kraju, z którego pochodzi. Swoją prezentację zaczęła od kilku istotnych faktów geograficznych i historycznych, m.in. położenia Kolumbii, klimatu, znaczenia kolorów znajdujących się na fladze.

Następnie opowiadała o tym, jak wygląda życie w Kolumbii, jakie są tradycyjne stroje, tańce, muzyka, popularne jedzenie. Zachęcała uczniów do odwiedzenia jej kraju, pokazała materiały wideo i zdjęcia z wielu ciekawych miejsc w Kolumbii, opowiedziała o swoim mieście Medellin, Bogocie - stolicy Kolumbii, Amazonii i wielu innych osobliwościach przyrodniczych, których w Ameryce Południowej nie brakuje. Brazylia i Kolumbia to najbardziej bioróżnorodne państwa na świecie, znajduje się tam najwięcej gatunków roślin i zwierząt.

Dzieci były zachwycone cudzoziemką i z chęcią brały udział w zajęciach, zadawały pytania, były niezwykle aktywne. Popołudniami Kolumbijka poznawała polską kulturę i zwyczaje. W towarzystwie uczniów i nauczycieli zwiedziła Szczuczyn i okoliczne miejscowości.

 

 

sobota, 4 lutego 2023

Ogłoszenie

Komentarze (3)

Super zajecia,super pomysł

ZSM nr 2 pozdrawia, Szczyczyn Explorer

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.