środa, 8 lutego 2023

Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 5719 wyświetleń

Wieści z "Podstawówki"

Dnia 22 grudnia uczniowie kl. I b ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie oraz uczniowie kl. IV b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie wraz z opiekunami udali się do Mazurolandii, parku atrakcji w Gierłoży k. Kętrzyna na Mazurach. Po spotkaniu z Elfem i nałożeniu prezentowych, mikołajowych czapek w magiczny sposób dzieci zmieniły się w pomocników Świętego Mikołaja. Poznały pracę Mikołaja, zajrzały do Jego chaty i pracowni, a co najważniejsze - spotkały Go osobiście! Poznały regulamin Wioski Św. Mikołaja, rozwiązywały zagadki, skorzystały z niszczarki złych uczynków. Usłyszały wiele ciekawych opowieści związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Na koniec pobytu w chacie, Mikołaj wręczył certyfikaty „Pomocników Św. Mikołaja”. Elfy zaprosiły uczniów do wspólnych zajęć artystycznych. Pod czujnym okiem Elfów dzieci pomalowały gipsowe ozdoby świąteczne. Kreatywnie spędziły czas, rozwijając wyobraźnię i umiejętności.

    Uczniowie poznali również zabytki, kulturę i historię regionu warmińsko-mazurskiego. Zobaczyli miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, m.in.: zamek w Malborku, bazylikę w Świętej Lipce, twierdzę Boyen w Giżycku, pałac w Drogoszach, wieżę Bismarcka w Mrągowie. Zwiedzili Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw.

    Mazurolandia, to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Szczęśliwi i pełni miłych wrażeń wrócili do domu.

 

 

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Szczuczynie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Zebraliśmy 11913 monet na kwotę 242,63 zł, które ważyły 24,6 kg. Najwięcej pieniędzy zebrała klasa III b, a najwięcej monet klasa II a. Pieniądze przekazaliśmy na konto Towarzystw NASZ DOM.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Wieści z SP w Szczuczynie

sobota, 4 lutego 2023

Ogłoszenie

Komentarze (1)

Czy istnieje przymiotnik prezentowy, czy jest to neologizm ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.