Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 4905 wyświetleń

Wieści z PM1

PRZEDSZKOLAKI NA WYSTAWIE KLOCKÓW LEGO W BIAŁYMSTOKU 
 
 Dzieci z grup "Smerfy" i "Stokrotki" wybrały się 23 listopada  na zwiedzanie największej w Polsce  EDUKACYJNEJ WYSTAWY KOLOCKÓW LEGO w Białymstoku pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. 
 
 Dzieci zobaczyły największą i najbardziej spektakularną budowlę z klocków w Polsce, a także jedną z największych na świecie rekonstrukcę Titanika.   Budowla pochłonęła ponad 500 000 klocków - ma 3 metry wysokości i 11 metrów długości. 
 
Dzieci zachwycały się eksponatami przedstawiającymi postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Chłopcy zachwycali się modelem Boeinga 767 (7,5 tys. klocków), makietą przedstawiającą oblężenie zamku  w której wykorzystano 3500 mini figur rycerzy, mieszczan oraz różnymi modelami samochodów. Dziewczynki oglądały z zainteresowaniem makietę zamku w baśniowym stylu, pojazdy oraz zwierzęta. Efektownym uzupełnieniem całości były mechanizmy aktywizujące dzieci. Makiety wyposażone w sterowane oświetlenie i urządzenia umożliwiające samodzielne uruchamianie eksponatów, co bardzo podobało się dzieciom. 
 
Po obejrzeniu wystawy dzieci mogły spędzić czas w Fun Parku - strefie zabaw klockami Lego. Dzieci bawiły się przy stolikach do zabaw klockami LEGO,  budowały konstrukcje z ogromnych klocków, tory zjazdowe,korzystały ze ściany do pisania klockami, platformy wibracyjnej.
 
 Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dzieci wracały zadowolone i pełne wrażeń.

Komentarze (1)

super pomysł widać, że dzieciaki świetnie się bawiły

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.