Kultura i rozrywka

Wieści z PG w Radziłowie

Wieści z PG w Radziłowie

Na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Informatycznego przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Radziłowie uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce, które to zostały zorganizowane w Zamku Ujazdowskim w Warszawie 18 maja b.r.

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego został ustanowiony w 2006 r. rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych jako kontynuacja Światowego Dnia Telekomunikacji.

Imprezę otworzyło orędzie Sekretarza Generalnego International Telecommunication Union dr Hamadouna Toure skierowane do polskiego środowiska teleinformatycznego.

W Gali uczestniczyło kilkaset osób reprezentujący całe środowisko teleinformatyczne. Imprezę uświetniła swym występem wybitna polska śpiewaczka Alicja Węgorzewska-Whiskerd. Imprezę prowadzili Krzysztof Kammel i Marta Lewandowska.

W imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zwycięzcom ogólnopolskiego konkursu informatycznego TIK?TAK! nagrody wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta minister Olgierd Dziekoński. Wśród nagrodzonych w kategorii szkół podstawowych znalazła się Szkoła Podstawowa w Radziłowie.

Chcąc udostępnić szerszej publiczności przebieg głównych wydarzeń obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2011, Komitet Organizacyjno-Programowy zapewnił transmisję audio/wideo na żywo w Internecie, którą przeprowadzi ekipa firmy EXATEL S.A.

Udział w gali zawdzięczamy Jakubowi Mroczkowskiemu, VI-klasiście z Radziłowa, którego to wynik w konkursie zadecydował o pierwszym miejscu w Polsce. Radziłowska szkoła w nagrodę otrzymała sprzęt komputerowy.

  Galeria zdjęć

 

Opiekunem ucznia był Zbigniew Mroczkowski, nauczyciel techniki w SP Radziłów.

wtorek, 19 października 2021

Echa wydarzeń w SP 4

wtorek, 19 października 2021

"Kubusiowi Przyjaciele Natury" w SP 2

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.