Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 8810 wyświetleń

Wieści z Pfleiderera

Pfleiderer Grajewo otwiera linię lakierniczą wartą 22 mln zł jako pierwszą część realizowanej w Grajewie inwestycji o wartości 45 mln zł

Grupa Pfleiderer, jeden z czołowych i najbardziej nowoczesnych producentów wyrobów drewnopochodnych, płyt meblowych, blatów kuchennych oraz oklein, zakończyła instalację nowej linii lakierniczej w Grajewie. Nakłady związane z tą inwestycją to 22 mln zł, a dzięki jej realizacji moc produkcyjna w zakresie lakierowanych płyt HDF w tym zakładzie wzrośnie o około 30%.

Inwestycja w nową linię do lakierowania została zrealizowana w ramach prowadzonego przez Grupę Pfleiderer programu 4Pack Project. To czteropak inwestycyjny, który obejmuje również linię do szlifowania pyt HDF, linię do konfekcjonowania oraz linię do formatyzowania. Planowane nakłady inwestycyjne na jego realizację to 45 mln zł, a zakończenie całości projektu to koniec 2016 roku.

Zrealizowana w zakładzie w Grajewie inwestycja w nową linię do lakierowania i szlifowania, nowe urządzenia dostosowujące produkty do wymagań klientów i bardziej efektywne urządzenia do cięcia, pozwoli na poszerzenie gamy produktów oferowanych przez całą Grupę Pfleiderer, na rynkach na których działa. Nakłady poniesione przez Grupę na zakup i wdrożenie nowej linii to 22 mln zł. Projekt został zrealizowany na 4 tygodnie przed planowanym terminem.

„Możemy podsumować już pierwsze efekty realizacji czteropaku inwestycyjnego. Pozwoli on na zwiększenie naszej konkurencyjności poprzez przestawienie produkcji ze standardowych płyt na kolorowe i dostosowane do wymagań klientów (produkty o większej wartości dodanej i osiąganej marży). Inwestycja w linię do lakierowania została zrealizowana 4 tygodnie przed planowanym terminem – to pokazuje wysoką efektywność w realizacji projektu. Dobra sytuacja rynkowa i ceny materiałów sprzyjają rozwojowi Grupy i inwestycjom. To dla nas bardzo ważne, aby nadal rozwijać się w tym regionie.” – powiedział Wojciech Gątkiewicz, Członek Zarządu Pfleiderer Grajewo.

Wysoka wydajność nowej linii do lakierowana (9 mln m² rocznie) zwiększy obecnie posiadane moce produkcyjne w zakresie lakierowanych płyt HDF o około 30%. Linia firmy Bürkle dedykowana jest do lakierowania płyt drewnopochodnych. System nakładarek farb i lakierów, szlifierek i drukarek jest w stanie uszlachetnić powierzchnię płyty MDF/HDF jak i też płyty wiórowej. Sercem ciągu lakierniczego jest zestaw czterech nowoczesnych drukarek, które nakładają zarówno rysunek drewnopodobny jak i synchroniczne struktury 3D. Nowa linia umożliwia stosowanie technologii lakierowania używającej farby na bazie wodnej i systemów UV, które są w pełni ekologiczne.

Przy pracy w nowo powstałej linii do lakierowania zatrudniono 24 osoby. Realizacja projektu 4Pack zwiększy zatrudnienie w Spółce Pfleiderer MDF o 70 osób.

Znajdująca się w Grajewie spółka to najnowsza zrealizowana inwestycja Grupy Pfleiderer. Nowoczesny zakład produkujący płyty meblowe typu HDF uruchomiony został we wrześniu 2007 roku. Łączna wartość inwestycji wyniosła już ok. 370 mln zł. Roczne moce produkcyjne to 250.000 m³ płyt.

Grupa Pfleiderer jest jednym z wiodących europejskich producentów wyrobów drewnopochodnych z rocznymi przychodami na poziomie miliarda euro. W 2015 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Pfleiderer Grajewo były wyższe o 2,6 proc. r/r i osiągnęły poziom 1,56 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 149 mln zł i był wyższy o 4,5 proc. w porównaniu z 2014 rokiem. Zysk netto za 2015 r. wyniósł 112 mln zł, co stanowi wzrost o 8,6 proc. r/r.

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Z wizytą u wyjątkowej rodziny

Komentarze (10)

Wszystko spoko ale APT to wszystko udźwignąć musi po co wiązać się z firmą nie tak i dać ludziom godne zarobki a poco Chińczyków jest pełno za miche ryżu będą pracować ot czasy aj szkoda gadać

Wszystko pięknie,lecz Zabrakło funduszy na automatyczne podawanie i odbieranie płyty. Po co Polak potrafi.

Ta firma upada. Dzięki wspanialemu zarządowi już nie bawem firma zostanie zamknięta. Nie dacie o ludzi tylko o własne premie.

Jeszcze trochę to pracowników firmy pozwalniają bo za drogie ich utrzymanie będzie a APT zatrudni nowych chińskich roboli

Duchu ty nie dasz rade odbierać :) Dzięki tej lakierni Grajewo wzbogaciło się o nowe miejsca pracy to jest ważne,a jeśli chodzi o wdychanie to Carleone przyjdź i zobacz czy śmierdzi a nie głupoty wypisujesz:)

Jakie to jest piękne miejsca pracy nie no tak ale w spółkach ale jest no nie jak ci tam ja też byś tak chcial

Ludzką ciężką pracą się firma bogaci miliony euro dochodów dajcie ludziom normalne pflejdererowskie umowy i wynagrodzenia lepsze to ludzie jeszcze bardziej postarają się dla firmy znieść APT solidarność nie spać

do pracownika zastanów się co ty piszesz

nie jest ta żle jak piszecie

Corleone potrzebuja ludzi do kabli w Ełku i do zakładow mięsnych

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.