sobota, 21 maja 2022

Kraj

Wieści z OR ARiMR

Dofinansowanie na inwestycje w rolnictwie

 Od 3 stycznia 2011 podlascy rolnicy mogą składać wnioski w ramach działania "Modernizacje gospodarstw rolnych". Nabór będzie trwał 2 tygodnie i niestety, ale w ramach tego naboru mogą być składane wyłącznie wnioski o przyznanie pomocy na realizację operacji dotyczących priorytetu "środki towarzyszące restrukturyzacji sektora mleczarskiego". Wnioski mogą być składane zarówno w Biurze Wsparcia Inwestycyjnego - Białystok ul. Lipowa 32a jak również w Biurach Powiatowych ARiMR. O kolejności przyznania pomocy decyduje - nie kolejność złożenia wniosku - ale liczba przyznanych punktów dla wnioskodawcy (głównie w zależności od wysokości kwoty mlecznej). Limit środków finansowych dla województwa podlaskiego wynosi 93 139 829,7 zł co pozwoli przyznać pomoc finansową dla około 575 rolników. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania pomocy będą przekazywane zainteresowanym osobom podczas spotkań szkoleniowych w każdym powiecie - informacje o szkoleniach w Biurach Powiatowych ARiMR i Urzędach Gmin.

W ramach dotychczasowych naborów wniosków w ramach PROW 2007-2013 podlascy rolnicy na inwestycje w rolnictwie otrzymali z ARiMR wsparcie w wysokości blisko pół miliarda zł.

 

Krzysztof Zalewski

Zastępca Dyrektora Podlaskiego OR ARiMR

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.