Sport

Wieści z Ogólnopolskiej Olimpiady

   W czwartek w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie rozpoczęły się kolejne zawody w ramach sportów halowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlasie 2011 w tenisie stołowym. Blisko setka zawodniczek i zawodników rywalizować będzie w grach pojedynczych, deblach oraz w drużynach o medale dające przepustkę do wielkiej kariery sportowej.

W piątek i sobotę odbywać się będą gry eliminacyjne. Finały i zakończenie imprezy w niedzielę.

Początki pierwszych gier o godz. 9.oo.                                                                                                                               


   Od niedzieli w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie odbył się turniej w zapasach kobiet w ramach sportów halowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Udział wzięło 140 zapaśniczek z całego kraju. Wśród nich ze sporymi  z sukcesami na matach zaprezentowały się zawodniczki z Białegostoku i Szczuczyna.


     Złoty medal w wadze 49 kg wywalczyła niezwykle utalentowana Paula Kozłow z Podlasia Białystok (trener Andrzej Kozłow). Natomiast srebro w wadze 70 kg zdobyła Karolina Ławryszuk z Bacieczki Białystok (tr. Robert Wajszczuk), a brąz w wadze 60 kg Justyna Żynel (Podlasie – tr. Dariusz Ryżykow). Piąte miejsca wywalczyły: Karolina Zamojska (43 kg), Karolina Drobińska (46 kg, Adrianna Zańko (56 kg), Anna Czyżyńska (70 kg) – wszystkie z Gwiazdy Szczuczyn (tr. Grzegorz Zańko).


   Drużynowo najlepszą ekipą okazał się Cement – Gryf Chełm przed Sobieskim Poznań. Trzecie miejsce zajęła drużyna Gwiazdy Szczuczyn, a dziewiąte Podlasia Białystok. Banieczki znalazły się na 27 miejscu.

                                                                                                                                           WJ

 

foto - 5 maja 2011 r., hala MOSiR - rozgrywki tenisa stołowego

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.