wtorek, 28 marca 2023

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 9100 wyświetleń

Wieści z Niedźwiadnej

20 lutego 2014 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej poczyniła kolejny krok na drodze do nadania szkole imienia „Zesłańców Sybiru”.

 

Uczniowie zaprezentowali wzruszający program słowno - muzyczny pod hasłem „ Musimy wiedzieć, Musimy mówić, Musimy pamiętać”. Przy filiżance kawy i herbaty był czas na chwilę wspomnień i rozmów o losach Sybiraków. Podjęta przez szkołę inicjatywa dowodzi, że pamięć o Polakach zesłanych na Sybir- począwszy od caratu, poprzez bolszewicką nawałnicę po totalitarny system komunistyczny- trwa i będzie trwać. Uroczystość nadania imienia została zaplanowana na 4 czerwca 2014 r.- jest to dzień, w którym Polacy obchodzą Narodowe Święto Wolności.

 

 

21 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej odbył się konkurs "Young English Master".

Konkurs "Young English Master" to nieoficjalne mistrzostwa Powiatu Grajewskiego z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Na zaproszenie skierowane przez organizatora konkursu- SP w Niedźwiadnej- odpowiedziało pięć szkół z Powiatu Grajewskiego. SP nr 4 w Grajewie, SP nr 2 w Grajewie, SP w Szczuczynie, SP w Wąsoszu oraz SP w Rudzie. O tytuł "Młody Mistrz Języka Angielskiego" walczyło 15 uczestników.

I miejsce – Eliza Jabłońska, SP nr 2 w Grajewie

II miejsce – Julia Nowicka, SP nr 4 w Grajewie

III miejsce – Jędrzej Makuszewski, SP w Sczuczynie

IV miejsce – Joanna Kryszczyńska, SP w Niedźwiadnej

Konkurs "Young English Master", którego ideą jest zachęcanie uczniów do poszerzania znajomości języka angielskiego będzie kontynuowany w kolejnych latach.

 

Dziękuję sponsorom oraz wszystkim tym, którzy mieli swój wkład w organizację i przebieg konkursu - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej Ewa Grunwald

 

poniedziałek, 27 marca 2023

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

poniedziałek, 27 marca 2023

Erasmus+. SP1 w Turcji

Komentarze (6)

A kto "Miał ten wkład w przygotowanie tej imprezy o Sybirakach?

Ty, zainteresowana, to zapomniałaś? Szkoda słów!

I brawa dla dzieci, które przepięknie recytują.

do " ja "O właśnie oto chodzi. Największy wkład w przygotowanie każdej uroczystości ma uzdolniona młodzież. Dzięki Kasia i występujący przed publicznością.

Brawa dla Kasi G. Jej śpiew uświetnił całą imprezę. Bardzo ci dziękuję.

Kuba -gratulacje mój anglisto

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.