Wiadomości

Wieści z Mlekpolu

Otwarcie nowej linii do produkcji serów i ekologicznej kotłowni ze stacją LNG - najnowszych inwestycji w ZPM Kolno Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL stało się okazją do lokalnego święta, okazją do uhonorowania zasłużonych dla pracy w mleczarstwie, rolnictwie i spółdzielczości.

Zaproszenie prezesa Mlekpolu Edmunda Borawskiego uczestniczenia w tej uroczystości przyjęli m.in. wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki, poseł Marek Sawicki, poseł Mieczysław Baszko, wojewoda podlaski Bogdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, samorządowcy, przedsiębiorcy, rolnicy i spółdzielcy.

 

 

 

https://wrotapodlasia.pl/pl/region

Nowoczesna linia do produkcji serów firmy OBRAM S.A. to kolejna z licznych inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL. Linia spełnia najwyższe światowe standardy technologiczne. Jej moce przerobowe to ok. 400 tys. litrów mleka na dobę i produkcja 41 ton sera. Uruchomienie linii pozwoliło na likwidację dwóch wyeksploatowanych ciągów technologicznych : w ZPM Kolno i ZPM Zambrów. Produkowany asortyment to: Salami, Havarti, sery typu śmietankowego i Tylżycki, które cieszą się dużym uznaniem konsumentów.

Podczas uroczystego otwarcia linii zaprezentowano także nową część - ekologiczną kotłownię nie emitującą zanieczyszczeń do atmosfery. Kotłownia ogrzewana jest płynnym gazem – metanem. Jest bezobsługowa. Eliminuje uciążliwe prace związane z dotychczasową, opalaną węglem. Dzięki nowoczesnej instalacji, ZPM Kolno zyskał dostęp do niezależnego źródła energii cieplnej, z możliwością jego magazynowania. Zainstalowana stacja LNG firmy Barter S.A. spełnia wysokie wymagania bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.