Sport

Wieści z maty zapaśniczej

       Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z klubów województwa podlaskiego na MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW w zapasach styl klasyczny oraz zapasach kobiet, rozegranych w Raciborzu w dniach 6-8.12 .2013 r.

          Do finałowych walk o medale w zapasach klasycznych awansowali: KAROL STASIEWICZ waga 59 kg i MATEUSZ TROFIMCZUK waga 85 kg, reprezentanci LUKS "AMATOR” Juchnowiec, trenujący pod kierunkiem trenerów: Dariusza Ryżykowa i Władysława Kierdelewicza, DAWID PLONA waga 66 kg - UKS "Herkules” Łomża, trener Karol Łebkowski oraz w zapasach kobiet: ANNA SACHAREWICZ waga 48 kg – UAKS "Podlasie” Zabłudów, trenerzy Krzysztof Kierdelewicz i Andrzej Samsonowicz i MAGDALENA SZESZKO waga 57 kg – LMUKS "Olimpik” Suwałki, trener Andrzej Koncewicz.

        KAROL STASIEWICZ zdobył srebrny medal w kategorii wagowej 59 kg, po wygraniu 4 pojedynków eliminacyjnych i półfinale (wszystkie przez położenie na łopatki) w finale uległ na punkty zawodnikowi „Olimpijczyka” Radom, Błażejowi Starzyńskiemu.

       MATEUSZ TROFIMCZUK waga 85 kg zdobył „brąz” po wygraniu 2 walk ( przez położenie na łopatki) w półfinale przegrał na punkty z zawodnikiem „Sobieski” Poznań, Gerardem Kurniczkiem. W walce finałowej o brązowy medal MATEUSZ wygrał przez przewagą techniczną z Jakubem Kozłowskim z „Warmii” Lidzbark Warmiński.

        W walce o brązowy medal w wadze 66 kg DAWID PLONA przegrał z zawodnikiem Szymonem Ćwikiem z "Unii” Racibórz, plasując się ostatecznie na V miejscu.
    
    ANNA SACHAREWICZ waga 48 kg (najliczniej obsadzona kategoria wagowa wśród kobiet – 27 zawodniczek) po wygraniu 4 pojedynków i porażce z finalistką Kingą  Mondrowską z "Feniksa” Stargard Szczeciński, w walce o brązowy medal przegrała przy remisie 4:4 z zawodniczką Pauliną Sobiech z "Armat” Stoczek Łukowski, uplasowała się na V miejscu. Wspaniały charakter w walkach pokazała Ania Sacharewicz, która w trzeciej walce z Kingą Mondrowską uległa kontuzji barku. Walcząc z bólem i przeciwniczkami wygrała 2 walki eliminacyjne i minimalnie uległa w walce o "brąz”.

      Dużą niespodziankę sprawiła MAGDALENA SZESZKO waga 57 kg, która w walce o brązowy medal wygrała przez położenie na łopatki zawodniczkę Kamilę Celej z „Armat” Stoczek Łukowski, pomimo że po pojedynku okazało się, że Magda uległa w tej walce bolesnej kontuzji łokcia.
     
    Na wysokim VII miejscu uplasowała się Karolina Trzcińska waga 62 kg – MLUKS "Gwiazda” Szczuczyn, podoopieczna Grzegorza Zańko, która po wygraniu 2 walk eliminacyjnych przez położenie przeciwniczek na łopatki, w IV rundzie w walce o strefę medalową uległa nieznacznie Agnieszce Czubaj z "Agros” Żary.        

     X miejsce wśród 22 startujących zawodniczek w wadze 52 kg zajęła Karolina Słowikowska – UAKS "Podlasie” Zabłudów (wygrała 2 walki).
     
    W klasyfikacji klubowej wśród 47 startujących klubów w MPM w zapasach klasycznych na  X miejscu uplasował się LUKS "Amator” Juchnowiec, a wśród 44 startujących klubów w MPM w zapasach kobiet,  XXIII miejsce zajęły zawodniczki "Olimpik” Suwałki, a XXXII miejsce zawodniczki UAKS "Podlasie” Białystok.

     Doskonała wiadomość po Mistrzostwach dotarła z biura Polskiego Związku Zapaśniczego, po doskonałych występach naszych zawodników i zawodniczek w Mistrzostwach Polski Młodzików/ek, a wcześniej Pucharze Polski Kadetów/ek. Do Kadry Narodowej Kadetek w zapasach kobiet na 2014 r. awansowały: Anna Sacharewicz i Karolina Słowikowska – obie UAKS "Podlasie” Zabłudów – Białystok, Magdalena Drobińska i Karolina Trzcińska – obie MLUKS "Gwiazda” Szczuczyn oraz Magdalena Szeszko – LMUKS "Olimpik” Suwałki.
    
     Do Kadry Narodowej Kadetów w zapasach klasycznych na 2014 r. awansowali: Karol Stasiewicz i Mateusz Trofimczuk – obaj LUKS "Amator” Juchnowiec, Wojciech Lenczewski i Szymon Zimnoch – obaj UAKS "Podlasie” Białystok. Do Kadry Narodowej Kadetów w zapasach wolnych na 2014 r. awansował Dawid Plona – UKS "Herkules” Łomża.
            

  Prezes Podlaskiego Związku Zapaśniczego
    Władysław Kierdelewicz

wtorek, 23 kwietnia 2024

WARMIA - MOSP 4:3 (skróty)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.