Kultura i rozrywka

Wieści z LO

W ostatnim tygodniu października, gdy jesienne zmęczenie daje się wszystkim we znaki, mieliśmy okazję spędzić wspaniały czas w miejscowości  Wraca w ramach europejskiego programu Erasmus+ - międzynarodowa współpraca szkół. 


Wraca leży w północno-zachodniej części Bułgarii, w dolinie pasma gór ''Wraczańska Płanina''. Miasto liczy około 70 tysięcy mieszkańców. Pogoda pierwszego i drugiego dnia nie była zbyt zadowalająca ze względu na gęstą mgłę, która zasłaniała widoki na góry. Na szczęście pozostałe dni były słoneczne, co pozytywnie wpływało na energię uczestników. Mieliśmy możliwość zwiedzania miasta, okolicznych pięknych gór, czy jaskini ‘Ledenika’. W związku z tym, iż nasz projekt skupia się na tematyce zdrowego trybu życia,  uczęszczaliśmy także na wykłady na temat higieny jamy ustnej, wpływu zdrowia psychicznego na fizyczne, czy sesji dotyczącej uzależnień oraz nienawiści w Internecie. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty na siłowni pod okiem trenera i zajęć na świeżym powietrzu w formie sztafety. Uczestniczyliśmy także w zajęciach Zumby i tradycyjnego bułgarskiego tańca. Wolne popołudnia spędzaliśmy w restauracjach i kawiarniach poznając między innymi bułgarskie tradycyjne potrawy, a także integrując się z nowo poznanymi osobami z innych krajów, między innymi: Ralucą i Gabrielą z Rumunii, Sandrą i Andreą z Hiszpanii, Theo, Nicolasem i Corail z  Martyniki, a także Kati i Nicolayem (Bułgarami, u których mieszkaliśmy). Wszyscy uczestnicy byli bardzo przyjaźni i z chęcią nawiązywali nowe znajomości. Wśród uczniów powstało motto ''We feel curious and excited'', które oddaje to, jak czuliśmy się podczas całego pobytu w Bułgarii. 
Wyjazd ten będziemy jeszcze długo wspominać, jednocześnie starając się, aby utrzymać kontakty z nowymi znajomymi. - Zofia Tomczak i Adrian Wolanowski uczniowie LO im. Mikołaja Kopernika w Grajewie

niedziela, 29 maja 2022

Wieści z Wojewodzina

niedziela, 29 maja 2022

Piknik Organizacji Pozarządowych 2022

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.