Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 10822 wyświetleń

Wieści z Klubu Seniora

W sobotę, 1 czerwca 2013 r. Klub Seniora w Grajewie obchodził jubileusz 20-lecia swojej działalności. Dzięki radnym Rady Miasta rozpoczął działalność w dniu 1.02.1993 r. Przez te wszystkie lata był drugim domem dla ludzi starszych, którzy tworzyli w nim życzliwą atmosferę, dzielili radości i smutki i byli jedą wielką Rodziną. Swoją działalność klub rozpoczynał  od wydawania obiadów dla 6 osób w wynajmowanym od PSS Społem pomieszczeniu w restauracji Panorama przy ul. Wojska Polskiego. Dzięki życzliwości władz miasta wkrótce otrzymał własną siedzibę w budynku żlobka na os. Południe. Tam obchodzono jubileusz 5-lecia działania klubu. Jubileusze 10. i 15-lecia funkcjonowania były obchodzone w obecnej siedzibie klubu przy ul. Konstytucji 3 Maja. Przez te wszystkie lata Klub Seniora skupiał środowisko osób starszych, służył im pomocą,  zapewniał obiady i organizował różne rozrywki. Z obiadów wydawanych w Klubie Seniora korzysta ok. 100 osób dziennie, a z organizowanych tam zajęć przez te wszystkie lata korzystało kilkakrotnie więcej osób.


Dzięki zaangażowaniu Seniorów, ich pasji i niespożytej energii, w klubie działają: kabaret "Klapa" i chór "Jesienne kwiaty". Zespoły te zapraszane są na występy i konkursy do innych miast. Występując tam zawsze śpiewają i mówią o Grajewie i są wspaniałą wizytówką naszego miasta.


W sobotę, w dniu jubileuszu były podziękowania dla Seniorów oraz życzenia aby Klub Seniora zawsze był dla nich drugim domem i zawsze mógł im pomagać. Obchody jubileuszu uświetniły występy chóru i kabaretu. Był również tort i wspaniała zabawa.  - informuje Irena Wojsławowicz

środa, 24 kwietnia 2024

Rajd Pojazdów Zabytkowych

środa, 24 kwietnia 2024

Pierwsza edycja Hip Hop Generation

Komentarze (1)

UKOCHANI SENIORZY ! Patrząc na zamieszczone fotki oraz znając co nie których z Was to w ogóle nie wyglądacie na takich już starych seniorów ! Niejeden z młodych , w tym i my często podziwiamy Was i … zazdrościmy wigoru , humoru oraz chęci życia w młodości ! Mimo wieku , Waszych chorób , spracowanych rąk i bruzd oraz szronu czasu na Waszych licach oraz głowach zawsze jesteście młodzi ! Zapewne gdyby nie Wasz Klub oraz Bratni – o piętro wyżej SDS to byśmy wszyscy siedzieli w swoich 4 ścianach czekając na to co każdego człowieka czeka ! A można inaczej – nawet wtedy gdy świat nas odsunie na boczny tor to jednak znajdą się powołane przez Boga osoby – aniołowie w ludzkiej skórze , którzy powołały , kierują takimi miejscami jak nasze ! I chwała im za to oraz tym , którzy tam pracują , popierają oraz wspierają działalność ! Życzymy Wam Ukochani Seniorzy oraz wszystkim sprzymierzeńcom takich miejsc jak nasze dużo zdrowia , błogosławieństwa Bożego oraz dedykuje Wam moje ulubione słowa wypowiedziane przez zapewne znanego Wam wszystkim wielkiego człowieka i Polaka „ " Musicie być silni miłością , która wszystko znosi , wszystkiemu wierzy , wszystko przetrzyma ! Tą miłością , która nigdy was nie zawiedzie !!! " bł. Jan Paweł II !!! … Bądźcie zawsze modzi i przykładem dla nas trochę młodszych ! Pogody ducha !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.