czwartek, 18 lipca 2024

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 4879 wyświetleń

Wieści z KGW w Pieńczykowie

W dniach 7 i 21 czerwca 2024 roku w Świetlicy Wiejskiej w Pieńczykowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze pod tytułem „Szydełkowanie, druty, chleb: Wspólna przygoda w świecie rękodzielniczych zamiłowań”. Organizatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich Pieńczykówka, które na celu miało popularyzację tradycyjnych technik rękodzielniczych oraz integrację społeczności lokalnej.

Warsztaty przyciągnęły 20 uczestników, w tym  przedstawicieli najmłodszego pokolenia. Inicjatywa była okazją do przekazania wiedzy i umiejętności rękodzielniczych dzieciom oraz promowania wspólnego spędzania czasu w duchu tradycji.

Warsztaty podzielone były na dwa bloki tematyczne: szydełkowanie oraz wypiek chleba. 

Szydełkowanie

Pani Marianna, rozpoczęła zajęcia od podstawowych technik szydełkowania. Dzieci oraz dorośli mieli okazję nauczyć się podstawowych ściegów, a także wykonania prostych ozdób.. 

Wypiek chleba

Ostatni blok warsztatów, prowadzony przez panią Helenę, dotyczył tradycyjnego wypieku chleba. Uczestnicy mieli okazję poznać cały proces przygotowania ciasta, wyrabiania go oraz pieczenia.. Pani Helena zaprezentowała różne rodzaje chlebów oraz tajniki ich wyrabiania. 

Warsztaty okazały się wielkim sukcesem zarówno pod względem frekwencji, jak i zaangażowania uczestników. Spotkanie przyciągnęło różnorodne grupy wiekowe, co stworzyło unikalną okazję do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń.

Warsztaty zakończyły się wspólnym poczęstunkiem, podczas którego uczestnicy mogli skosztować świeżo upieczonego chleba oraz wymienić się wrażeniami i pomysłami na kolejne spotkania.

fot. Koordynator projektu Arkadiusz Klimaszewski

 

Komentarze (15)

Szkoda że nowa władza wszystko zaprzepaszcza

To fakt, tym bardziej że akurat ludzie z tego koła rewelacyjnie gotują. Jak widać nie tylko, inne pomysły też mają./

Jak szybko działacie, widzę że mój komentarz zginął-"brawo", "super" ????????????

Rajgrodziak jest widać za starą władzą co widać nie wiele zmieniła w gminie.

Ktoś jednak uparł się na moje komentarze-"super", "brawo".Już dwa skasowaliście,ależ mocni jesteście! !!

Miło widzieć swoje komentarze w komplecie.

Chociaż w komplecie, to pierwszy ocenzurowany.

Znów widzę cenzura ruszyła, a ja tylko napisałam że pojawiły się moje komentarze, tylko ten pierwszy po o cenzurowaniu zmienił znaczenie wypowiedzi. Czego lub kogo boicie się.

Śmiać mi się chce, komunistyczni cenzorzy mogliby uczyć się od Was.
Chcecie ukryć fakt kasowania bądź skracania wypowiedzi? Zlikwidujcie lepiej możliwość komentowania, bo publikowanie komentarzy wygodnych dla władzy to żadna sztuka. Lepiej skasuj cię wszystkie moje wypowiedzi i tak już udowodniliście mi coś o czym piszą ludzie o was -wszechobecna cenzura. Teraz wiem, że pisali prawdę.

A dlaczego zostawiliście te trzy wpisy, prosiłam o skasowanie wszystkich, nie tylko tych o waszej redakcyjnej cenzurze rodem z PRL-u.

Droga, komunistyczna cenzuro kiedy usunięcie moje pozostałe komentarze? Boicie się, że napiszę zacytuję rajgrodzką klakiernię obecnej władzy-"super", "brawo".Nadal boicie, odwagi wam wystarcza na trzymanie tych trzech komentarzy?

Widzę przyspieszy liście z usuwaniem moich komentarzy, nie powiem bawi mnie jak bardzo boicie się, że ktoś z Rajto ile już ich byłogrodu przeczyta o klakierni obecnej władzy-"super", "brawo", ciekawa jestem ile zajmie wam usunięcie tego komentarza.To ile ich już usunęliście?jeden opublikowaliście po skróceniu.

No co z wami, przerwę obiad ową zrobiliście, czy czekacie na dalsze instrukcje od klakierni, no zwyczajnie "super", " brawo".

Zapraszam do okulisty

Przerwa obiadowa dobiegła końca, że tak zacytuję klakiernię obecnej władzy "super", " brawo".

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.