niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

Wieści z "Jedynki"

Uczniowie klas trzecich b,c,d oraz IIc Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Celem był Białostocki Teatr Lalek i Centrum Zabaw Fikoland.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele emocji. Spektakl pt.,,Kulki'' przeniósł dzieci w świat kolorowych kulek, które niczym atomy tworzyły tajemnicze krainy. Magiczna wyprawa zachwyciła kolorem, dźwiękiem i kształtem. Okazała się też ciekawą lekcją fizyki. To wystarczyło, by najmłodsi pokochali teatr.

Po wizycie w teatrze uczniowie udali się do Centrum Zabaw Fikoland, gdzie w sposób aktywny spędzili czas. Za organizację tej wyjątkowej wycieczki były odpowiedzialne panie : Małgorzata Balicka, Bożenna Witkowska, Elżbieta Strzałko oraz Danuta Skibniewska.

 

Zieleń choinki, biel opłatka niech nasze życie uszczęśliwia,
kolęda, którą nuci matka, blask pierwszej gwiazdy, woń igliwia.

Te rzeczy – proste i prastare jak pieśń pasterzy z Galilei - niech zaczarują nas swym czarem,
dodadzą siły i nadziei.

 

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia…

12. grudnia w grupie przedszkolnej 02 odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z udziałem rodziców. Dorośli wraz ze swoimi dziećmi przygotowywali ozdoby choinkowe, dekorowali salę oraz ubierali świąteczne drzewko.

14. grudnia w klasach I-III SP nr 1 został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,Bożonarodzeniowe drzewko”. Efekt końcowy był olśniewający. Nagrodzono i wyróżniono wielu uczniów.

21. grudnia w klasie integracyjnej IIc SP nr 1 odbyło się wyjątkowe spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli rodzice oraz dziadkowie uczniów. Wspólne śpiewanie kolęd ,składanie życzeń i łamanie się opłatkiem podkreśliło wyjątkowość nadchodzących świąt.

ZSM nr 1

 
 

niedziela, 26 czerwca 2022

Rusza wakacyjne kino GCK

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.