wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 16663 wyświetleń

Wieści z Gminy Wąsosz

Aby tradycji stało się zadość tak jak w poprzednich latach tak i teraz podsumujmy najważniejsze wydarzenia w Gminie Wąsosz z roku 2013.

Początek roku był bardzo dobry dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu, ponieważ po długim oczekiwaniu wreszcie trafił do nich nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford TRANSIT.

Nie minęło pół roku, a gmina Wąsosz powiększyła się o kolejny nowy samochód. Tym razem to autobus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Koniec września „przyniósł” jeszcze jeden w tym roku samochód. Również długo oczekiwany przez strażaków tym razem z OSP Kędziorowo, którzy w końcu mogli odstawić na zasłużony odpoczynek starego, choć dla niektórych niezastąpionego żuka, którego w 1979 r. otrzymali od OSP Żebry.

Reprezentanci gminy Wąsosz wzięli udział w Paradzie Województwa Podlaskiego, która została zorganizowana z okazji 500-lecia województwa.

Pod koniec roku wójt gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski, wraz z burmistrzem Szczuczyna Arturem Kuczyńskim i starosto grajewskim Jarosławem Augustowskim otworzyli realizowane w 2013 roku przedsięwzięcia, którymi są  m.in. drogi powiatowe Szczuczyn – Wąsosz, Wąsosz-Bagienice.

Wśród uroczystości organizowanych przez Urząd Gminy Wąsosz było m.in. 50-lecie pożycia małżeńskiego, na którym to zostało odznaczonych 10 par.
W tym roku zostały również zorganizowane gminne zawody sportowo-pożarnicze.

W 2013 roku udało się zrealizować następujące działania:
- przebudowa dróg gminnych,
- ułożenie nowych chodników,
- wykonanie konserwacji gruntownej rowów melioracji,
- kolejna część remontu Szkoły Podstawowej w Sulewie-Kownaty,
- zakup zamiatarki do zamiatania ulic,
- budowa sieci kanalizacyjnej na terenie gminy Wąsosz,
- utworzenie trzech punktów przedszkolnych na terenie gminy.

 

 

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu, jak co roku tak i w tym roku organizował tradycyjnie m.in.
- Wieczór z tradycją Bożonarodzeniową,
- dołączył się do kolejnego XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z 14 wolontariuszami,
- nie pozwolił nikomu nudzić się w ferie organizując ciekawe atrakcje, z których mogły skorzystać dzieci, młodzież, a nawet dorośli,
- o Dniu Kobiet i Dniu Matki nie dało się także zapomnieć,
- odbył się także I Gminny Konkurs Recytatorski  „Wiersze, wierszyki, wierszyczki”
- obchody Nocy Świętojańskiej na stałe wpisały się w kalendarz imprez GOKiS,
- GOKiS wraz z Urzędem Gminy zorganizował kolejny festyn rodzinny,
- obchody Święta Niepodległości, którym od 6 lat towarzyszy bieg niepodległości to także stała data w kalendarzu GOKiS.
W tym roku GOKiS zorganizował także:
- wystawę palm wielkanocnych Pani Jadwigi Solińskiej,
- Mikołajkowe warsztaty rękodzieła nowoczesnego
- warsztaty teatralne,
- wernisaż Pana Jerzego Dmochowskiego „Moje kwiaty”,
- wernisaż Pani Jadwigi Solińskiej „Uroki jesieni”.
GOKiS w Wąsoszu miał zaszczyt zaprezentować się m.in. na:
- V Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL 2013”,
- Festiwalu „Wiele Kultur Jedna Polska Wschodnia” w Wierzbowie.

W tym roku w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu, wymieniono okna oraz wstawiono witraże.

2014 rok przyniesienie w Gminie Wąsosz wiele nowości, a wśród nich znajdą się m.in.:
- budowa parkingu publicznego w Wąsoszu,
- przebudowa dróg gminnych,
- rozbudowa i remont budynku urzędu gminy,
- budowa przydomowych oczyszczalni na terenie gminy Wąsosz.

Wszystkim mieszkańcom Gminy Wąsosz, oraz Powiatu Grajewskiego życzę wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2014, aby był on lepszy dla wszystkich.


fot.Michał Zarzecki

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (15)

Więcej wykorzystania środków Unijnych w Nowym Roku

Niby dużo tego ale w porównaniu do innych gmin to żadna rewelacja (więcej wykorzystania środków unijnych)...

A uroczystość patriotyczna z okazji 70 rocznicy rozstrzelania mieszkańców naszej parafii..?

A docieplenie szkół w Wąsoszu, Ławsku i Gimnazjum to pryszcz !

To co zostało wykonane wynika z konieczności wykonania tych prac a gdzie własna inicjatywa gminy!!!

do Zdzicho: docieplanie, a tak dokładnie termomodernizacja budynków oświaty wymienionych przez Pana odbyła się w poprzednim roku, zapraszam do lektury z podsumowania 2012 roku : http://www.e-grajewo.pl/wiadomosc,18989.html do hm: cóż niestety, ale każdy ma prawo coś, często coś ważnego zapomnieć, a tym bardziej że niestety nie byłem na tej uroczystości, więc dlatego nie wpisałem. do obserwator: 1. ale proszę spojrzeć na poprzednie lata i ile było w gminie Wąsosz robione, 2 również proszę zauważać, że (choć w tej sprawie mam małą wiedzę) ale słyszy się że np. miasto Grajewo jest wysoko zadłużone, nie wiem jak jest dokładnie. Ale gmina Wąsosz, wójt Czesław Ołdakowski dobrze tą gminą zarządza, i choć tak jak każda gmina ma zadłużenie, ale ono nie rośnie z roku na rok tylko albo się zmniejsza albo jest równe, w roku 2012 było zrobione dużo i dużo wydano, to w roku 2013 zrobiono trochę i mało się wydało. Miejmy nadzieję że w tym roku będzie zrobiono dużo, a z pomocą miejmy nadzieję że przyjdą środki unijne

myslę ze w Wąsoszu przydałoby się zorganizować na nastepny rok taki mini sylwester na boisku szkolnym :d w Grajewnie zorganizowano cos takiego i myślę że to dobry pomysł :) w Wąsoszu za mało się dzieje .!!!!

jestem za < pomysłodawco > w Wąsoszu dzieje się bardzo mało takich imprez, w ciągu roku jest jeden festyn ( w którym z roku na rok dzieje się coraz mniej fajnych rzeczy, występuje jedna gwiazda wieczoru także z roku na rok coraz gorsza, lepiej było by żeby władze zainwestowały bardziej w jakąś gwiazdę bardziej znaną a nie w dmuchane zamki. w innych miejscowościach trzeba płacić z a takie zamki itp. i w tedy są jakieś gwiazdy.) Palinocka robi się coraz bardziej nudniejsza i przychodzi na nią coraz mniej ludzi bo wszystko co się tam dzieje było w poprzednich latach i niema nic nowego, oprócz tych imprez są "słabe" dyskoteki i jakieś turnieje na orliku z tego wszystkiego najfajniejsze są turnieje na orliku.

do mieszkaniec: napisałeś żeby było tak jak w innych miejscowościach żeby za te dmuchane zamki płacić, teraz są bezpłatne i podczas festynów są dzieci i korzystają z nich, jeżeli to byłoby płatne to na pewno było by mniej osób na tych festynach. Z tego co mi wiadomo to mieszkańcy gminy są zadowoleni z gwiazd wieczoru choć jest tylko jedna, ale mieszkańcom się podoba, nie dla wszystkich, ale dla większości tak. A w tych miejscowościach co płaci się za "zabawki" dla dzieci, są lepsze gwiazdy,kto? Ale jak mówi Polskie przysłowie: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził

ale możnaby zorganizować coś takiego jak ten mini sylwester .
i w wakacje powinno byc wiecej dyskotek dla dzieci/mlodziezy . pomyslcie o tym

odnośnie chodników to rewelacja kilkaset metrów w 3lat co

GOKiS - co roku te same kilka "imprez" tylko po to, aby na koniec roku mieć o czym napisać, zero inicjatywy i nowych pomysłów, gdyby można nie robić nic, nie byłoby nawet tych kilku oklepanych "imprez". "SPORT" w nazwie ośrodka to śmiech na sali, wiecznie zamknięty Orlik (czynny niecałe pół roku, niezależnie od pogody) na którym nie można doprosić się wszechwładnego "włodarza" o zapalenie świateł (są palone z częstotliwością podobną do odbywania się w Wąsoszu festynów) i sala gimnastyczna na którą ciężko się dostać, bo potem musiałby być łaskawie posprzątana. To co dzieje się w tej miejscowości jest śmieszne - dzieci i młodzież nawet gdyby chciały się w jakikolwiek rozwijać, to nikt nie stwarza im do tego jakichkolwiek możliwości, nawet jeśli same o to proszą. Mam ogromną nadzieję, że kiedyś to się zmieni i będzie wyglądać normalnie, a własność publiczna przestanie być traktowana przez wójta jak jego prywatna.

popieram : xXx choć w porównaniu do roku poprzedniego to i tak w tym roku światła były zapalane bardzo dużo razy. choć teraz od grudnia i jak jest styczeń nie ma ani sali ani orlika choć jest ciepło.

to jest żenada nawet głupiej sali nie chca otworzyc

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.