poniedziałek, 15 lipca 2024

Sport

Wieści z boisk (13 VIII)

Jagiellonia Białystok zremisowała z Koroną Kielce 1:1 (0:1) w meczu 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gola na wagę remisu zdobył Tomasz Frankowski w 90. minucie, to już jego czwarte trafienie w tegorocznych rozgrywkach.

Zatoka Braniewo - Warmia Grajewo 2:2
Znicz Suraż   -    Wissa Szczuczyn  1:0
   Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy Jagiellonią Białystok i Koroną Kielce. Nie obejrzało go dziesięciu sympatyków zespołu gości, gdyż ze względu na to, że znajdowali się pod widocznym wpływem alkoholu, nie wpuściła ich na stadion służba porządkowa przekazując następnie mężczyzn policjantom. Podczas spotkania kibice obu walczących o zwycięstwo drużyn żywiołowo dopingowali swoich zawodników. Sprzyjała temu pogoda i panująca na stadionie atmosfera. Były głośne okrzyki, śpiewy i brawa, ale i momenty niezadowolenia z gry piłkarzy. Ustawione w wyznaczonych miejscach służby porządkowe, zobowiązane do interwencji w przypadkach łamania prawa i stadionowego regulaminu, tym razem reagowały szybko i skutecznie, nie czekając na ponaglenia ze strony policjantów. Dzięki takiej postawie osób dbających o porządek policjanci nie musieli interweniować. Ponadto w wyniku przedmeczowego spotkania policyjnych spottersów z przedstawicielami kibiców obu drużyn, w drugiej połowie meczu większa część mundurowych opuściła stadion. 
   Było to związane z panująca tam bezpieczną atmosferą, która zgodnie ze wspólnymi ustaleniami spowodowała, że funkcjonariusze nie byli potrzebni. Policyjne spostrzeżenia z dzisiejszego meczu to porządek, sprawne działanie służby za niego odpowiedzialnej i związane z tym wspaniałe sportowe widowisko. To znacznie przybliża kibiców do pozytywnego rozpatrzenia przez Policję ich wniosku o stałe zmniejszenie liczby funkcjonariuszy na stadionie. Zgodnie z ustaleniami pozostał jeszcze jeden mecz, podczas którego policjanci będą bacznie przyglądać się, czy organizator, służby porządkowe oraz kibice wywiązują się z wcześniejszych wspólnych ustaleń. Dopiero wtedy wydana zostanie stosowna opinia
. - opisuje www.podlaska.policja.gov.pl

niedziela, 14 lipca 2024

WARMIA Grajewo - MAZUR Radzymin 4:1

czwartek, 11 lipca 2024

Dni Grajewa na sportowo

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.