poniedziałek, 20 września 2021

Szczuczyn

Wieści z BCK

Wieści z BCK

W ostatnich dniach Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie otrzymała zestawy materiałów edukacyjnych z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Są to między innymi:

 

- dwie bardzo ciekawe wystawy opowiadające o Holokauście i Polakach ratujących Żydów w okresie drugiej wojny światowej

- teki edukacyjne na temat różnych okresów w historii Polski (z bogatymi materiałami historycznymi, kartami pracy i scenariuszami warsztatowymi)

- biografie wielkich polskich patriotów

- unikalne skany historycznych dokumentów

-  zróżnicowane tematycznie publikacje o wojskowości i walkach o niepodległość Polski oraz Ojcach Niepodległości

- zeszyty historyczne

- gry i puzzle edukacyjne, zestawy modelarskie, materiały plastyczne dla najmłodszych

- kopie historycznych grawertonów w formie przypinek

- unikalną publikację, na którą składają się film „Z wycieczki stowarzyszenia weteranów do Polski” w postaci płyty Blu-ray wraz z książką. W tekście, poza faktami z dziejów Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce (SWAP) i pochodzeniu filmu, znaleźć można także interesujące ciekawostki związane z samą wycieczką Polonusów do Polski. 

Serdecznie dziękujemy zespołom w/w instytucji za współpracę i przesłane materiały, które z pewnością ucieszą uczestników planowanych w BCK w Szczuczynie przyszłych zajęć i wydarzeń (oby stało się to jak najszybciej!) oraz naszych Czytelników i Użytkowników.

 

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

 

sobota, 18 września 2021

Koncert chóru "Błahowysnik"

sobota, 18 września 2021

82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.