Sport

Ćwiczą dla zdrowia i satysfakcji

Ćwiczą dla zdrowia i satysfakcji

               Zajęcia kyokushinkai są ciekawą formą spędzania czasu. Można wzmocnić mięśnie, pozbyć się nadwagi, korygować i zapobiegać wadom postawy a jednocześnie wybrać karierę sportową. Podczas zajęć można nauczyć się prawidłowych zasad obrony i ataku. Pokazywane są techniki uwalniania się z chwytów, duszeń za pomocą dźwigni, podcięć, rzutów, Szkolenie obejmuje również naukę obrony przed niebezpiecznymi przedmiotami.                                                           
               Kyokushinkai to sztuka walki na gołe stopy i pięści, wywodząca się z Japonii. Legendarnym twórcą był Masutatsu Oyama. W treningach i walce sportowej kładzie się nacisk na karate twarde, bardzo realistyczne – oceniające zawodnika nie tylko za umiejętności techniczne, lecz również za umiejętność przekonywującego udowadniania siły swoich ciosów i odporności na ciosy. W walce sportowej punktuje się techniki robiące ,,wyraźne wrażenie’’ na przeciwniku. Szkolenie i prowadzenie treningów opierają się na bardzo surowej, rygorystycznej dyscyplinie opartej na wzorach wojskowych.
               Trener Radosław Mazurek podkreśla, że karate zaczyna się i kończy na uprzejmości, obowiązku szanowania starszych i rodziców, dążeniu do fizycznej i duchowej doskonałości oraz powstrzymywania się od gwałtowności.
               W okresie ostatnich trzech lat zawodnicy Grajewskiego Klubu Kyokushin Karate wywalczyli 75 pucharów na zawodach rangi mistrzowskiej. W ubiegłym roku grajewscy karateka reprezentowali nasze miasto w Zambrowie, Tomaszowie Lubelskim, Tokio, Radzyminie, Wiedniu, Gorzowie Wielkopolskim, Legnicy, Białymstoku, Józefowie. Możemy wymienić kilka najważniejszych osiągnięć.

Pierwszym z nich jest pokonanie mistrzów Polski w walkach reżyserowanych przez Patryka Nowak i Bartłomieja Mazurek podczas VII Pucharu Polski w Legnicy. W chwili obecnej jest to najlepsza para zawodników w Polsce. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności publiczności Grajewa.
Następnym sukcesem jest reprezentowanie państwa polskiego na zawodach międzynarodowych kolejno w Tokio, Wiedniu, Gorzowie Wielkopolskim w kumite full kontakt przez wyżej wymienionych zawodników. Należy nadmienić, iż Patryk Nowak powołany jest do kadry Polski i w tym roku kadry Województwa Podlaskiego. Na zgrupowaniach zimowych i letnich spędzi 28 dni na koszt Podlaskiej Federacji Sportu. Podczas ferii trenował w górach w Gliczarowie Górnym.
Kolejnym wielkim sukcesem Patryka jest wygranie turnieju kwalifikacyjnego do tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w Warnie. Zawodnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu startowego budując formę na Mistrzostwa Polski Juniorów (OOM)  i MP Seniorów.


Wszystkich chętnych w wieku od 7 lat, młodzież i dorosłych pragnących miło spędzić czas zapraszamy w poniedziałki, środy, piątki na godzinę 17.00 do dużej sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mickiewicza 3.
                                                                           fot. mgr Radosław Mazurek

sobota, 16 października 2021

Prostki. To miał być mecz jak każdy

sobota, 16 października 2021

Spinningowe zawody wędkarskie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.