czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 6861 wyświetleń

Weekendowe działania drogówki

Policjanci grajewskiej drogówki, szczególnie w czasie wakacyjnych weekendów dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, podróżujących drogami powiatu. Efektem aktywności mundurowych w miniony weekend było zatrzymanie 1 nietrzeźwego kierującego, ujawnienie 58 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym oraz zatrzymanie 7 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci grajewskiej drogówki, ze szczególnym nasileniem w czasie wakacyjnych weekendów, prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego podróżujących po drogach powiatu grajewskiego. Mundurowi zwracają uwagę na przypadki przekraczania prędkości, podejmowanie niebezpiecznych manewrów jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy jazda bez włączonych świateł oraz ignorowanie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze reagują na wszystkie wykroczenia w ruchu drogowym. Kontrolują także stan trzeźwości  kierujących i eliminują z ruchu tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Tylko podczas minionego weekendy funkcjonariusze ujawnili 58 wykroczeń, za które nałożyli 45 mandatów karnych, zastosowali 12 pouczeń oraz sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto w 7 przypadkach mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne kierującym: 5 aut nie miało ważnych badań technicznych a 2 były uszkodzone. Ujawnili także 1 nietrzeźwego kierującego.

Wakacje to czas wypoczynku i relaksu. Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek na drogach. Pośpiech, zmęczenie kierowcy mogą być przyczyną różnych tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też mundurowi przypominają – nie spieszmy się nawet, jeśli mielibyśmy trochę później dojechać do celu.


Najważniejsze jest to, aby dojechać bezpiecznie!

 

 

 

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie

Komentarze (3)

Dziwne że nie ma ani jednego słowa o wczorajszym zdarzeniu na obwodnicy Szczuczyna

Do tych działań można przypisać radiowóz w środku lasu na Rudą w kierunku Białegostoku czyhający na przystanku autobusowym ? Czy to jest w ogóle legalne ?

Czy aby tu na pewno chodziło tylko o bezpieczeństwo na drodze.?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.