wtorek, 28 maja 2024

Warto przeczytać

Weekend w Krainie Tysiąca Jezior - najciekawsze połączenia na Mazurach

Chcesz spędzić urlop na Mazurach? Sprawdź najlepsze połączenia kolejowe. Dowiedz się, dokąd jeździ Pendolino, aby szybko przemieszczać się pomiędzy miejscowościami w Krainie Tysiąca Jezior, albo aby sprawnie dojechać z głównych miast Polski do miejsca swojego wypoczynku.


Skąd zacząć swoją podróż?

W Krainie Tysiąca Jezior nie ma wielu dużych stacji kolejowych, na których zatrzymują się pociągi z największych miast Polski. Najlepszym rozwiązaniem jest dotarcie do Olsztyna, czyli do głównego miasta na Warmii. Stamtąd można jechać dalej, aby dotrzeć do Mazur. Najlepiej kierować się na Giżycko i z niego podróżować do innych miast.

Już Giżycko może zauroczyć niejedną osobę. To miejscowość położona zaraz przy jeziorze, dlatego można skorzystać z różnych atrakcji i podziwiać piękne widoki. Jednak jeśli chce się czegoś innego, warto wybrać się w dalszą podróż. Polecane kierunki jazdy PKP z Giżycka to przede wszystkim Ełk i Ostróda. Dodatkowo można pomyśleć o Olsztynie, aby zwiedzić też kawałek Warmii.

Przed podróżą zachęcamy do zapoznania się z rozkładem pociągów i zakupem biletów. W internecie bez problemu można sprawdzić różne kursy i ocenić, z którego najlepiej będzie skorzystać. Warto zrobić to przed podróżą. Tak samo jak kupić bilety na wybrane trasy! Można to zrobić na stronie https://www.europodroze.pl/pociagi/bilet-pendolino.


Giżycko - Ełk

Jeśli jesteś w Giżycku, ale marzysz o tym, by sprawdzić, co oferują inne miejscowości w Krainie Tysiąca Jezior, polecamy Ci podróż do Ełku. Dotrzesz tam bez przesiadek w niewiele ponad godzinę. To świetny pomysł na kilkugodzinny wypad, aby zobaczyć więcej punktów na Mazurach.

Sam Ełk to malownicze miasto, które kryje w sobie wiele atrakcji. Będąc na miejscu, warto zobaczyć nie tylko słynne jezioro Ełckie, lecz także Promenadę nad Jeziorem Ełckim, Ełcką Kolej Wąskotorową oraz zamek! Dla miłośników zdobywania wiedzy dostępne jest również Centrum Tradycji Mleczarstwa-Muzeum Mleka czy Muzeum Kropli Wody.


Giżycko - Ostróda

Możesz również wybrać się z Giżycka do Ostródy. To około 3 godzin podróży, najczęściej z przesiadką. Jeśli to dla Ciebie nie problem, wskocz do pociągu i zobacz, jak wygląda zachodnia część Mazur. Sama droga nie jest długa, jeśli skorzystasz z usług Pendolino.

Gdy będziesz w Ostródzie, możesz zobaczyć wiele ciekawych atrakcji. Polecamy Ci przede wszystkim skorzystanie z pięknego i malowniczego jeziora Sajmino. Jeśli jednak pogoda nie dopisuje albo nie masz ochoty pływać, przejdź się po mieście. Dobrym pomysłem jest wybranie się do Zamku Krzyżackiego w Ostródzie. To atrakcja turystyczna, która przyciąga nie tylko miłośników historii.


Giżycko - Olsztyn

Dobrym pomysłem będzie również wybranie się z Giżycka do Olsztyna. Opuścisz Mazury, ale trafisz do malowniczej Warmii, która ma dużo do zaoferowania. Na miejscu możesz spacerować, zwiedzać i podziwiać klimat kolejnej części Polski.

Z Giżycka do Olsztyna dojedziesz mniej więcej w 2 godziny. Wystarczy, że kupisz bilet na pociąg i wybierzesz się w małą podróż. Na miejsce będziesz mieć wiele do zwiedzania. Jeśli jesteś miłośnikiem historii albo nauki, to miasto może Cię zachwycić. Polecamy Ci wybrać się do Muzeum Warmii i Mazur albo do Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium. Świetną opcją będzie również zwiedzenie parku Podzamcze czy klimatycznego Amfiteatru im. Czesława Niemena.

W Olsztynie toczy się również bogate życie kulturalne. Jeśli planujesz wyjazd do tego miasta – sprawdź, czy akurat w określonym terminie będzie odbywał się ciekawy koncert, mecz albo innego typu impreza, w której warto wziąć udział.


Giżycko - Nidzica

Nidzica to miasto, które zachwyci osoby zainteresowane historią. Na miejscu znajduje się m.in. zamek krzyżacki w Nidzicy czy Muzeum Ziemi Nidzickiej. Poza tym z Nidzicy blisko do Rezerwatu Źródła Rzeki Łyny, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu czy zwiedzaniu historycznych obiektów w mieście. To świetna opcja dla każdego – samotników, par oraz rodzin z dziećmi.

Podróż z Nidzicy do Giżycka trwa około 4 godzin. Musisz jednak brać pod uwagę przesiadkę w Olsztynie, aby dotrzeć pociągiem do tego malowniczego miasta na Mazurach.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.