Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12253 wyświetleń

Warto pomagać !

7 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Grajewie odbyło się posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych. Obok poruszanych tematów o dotychczasowych działaniach podejmowano aktualne kwestie związane z problemami jakie dotykają środowisko osób niepełnosprawnych.

Od 10 września 2007 roku Rada działa w nowym składzie, na spotkaniu podziękowania otrzymali członkowie, którzy pracowali w niej przez ostatnie cztery lata : Elżbieta Zielińskia, Barbara Wykrętowicz, Joanna Kozłowska. Ponownie w skład PSRdsON weszli Anna Zielińska i Henryk Modzelweski, którzy swoimi doświadczeniami dzielą się z nowo wybranymi Weroniką Szymanowską, Nellą Mejzner i Barbarą Jankowską. Rada ściśle współpracując z powiatowymi jednostkami zajmuje się opiniowaniem wniosków dotyczących wspierania rehabilitacji społeczno - zawodowej osób niepełnosprawnych, rozdzielaniem pieniędzy i opiniowaniem wniosków indywidualnych o dotacje na poszczególne zadania np. zakup sprzętu do rehabilitacji.

- Chciałabym serdecznie podziękować ustępującej Radzie za trud, za czteroletnią pracę na rzecz drugiego człowieka. Był to owoc dobrej współpracy z samorządem powiatowym, m.in. ze starostą p. Jarosławem Augustowskim, kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anną Świderską. Dotychczas działaliśmy na zasadzie dialogu i współpracy i stąd dobre wyniki i osiągnięcia w pracy dla najbardziej potrzebujących w tym środowisku, czyli osób niepełnosprawnych. Korzystając z okazji życzę Państwu dużo spokoju, radości w rodzinach, w pracy zawodowej, spełnienia marzeń i dużo zdrowia, co jest najcenniejszą rzeczą człowieka, której nie kupi się za żadne pieniądze – mówiła Anna Zielińska prezes SWISON w Grajewie

- Z radością kieruję podziękowania do osób, które współpracują z urzędnikami wykonującymi zadania trudnego rodzaju działalności jaką jest praca na rzecz osób niepełnosprawnych. Wiele mówią cytowane w listach do Państwa słowa: „Każdy znajdzie w swoim życiu jakiś porządek praw i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, obronić dla siebie, ale przede wszystkim dla innych”. Liczymy na dalszą dobrą atmosferę, zrozumienie potrzeb i wspólne rozwiązywanie pojawiających się problemów – dodał starosta Jarosław Augustowski

e-Grajewo.pl

wtorek, 23 lipca 2024

Ogłoszenie UM w Grajewie

Komentarze (4)

Czy ta pomoc na rzecz niepełnosprawnych w tej Radzie polega tylko na opiniowaniu wniosków????? ..W związku z tym mam pytanie jakie działania sa podejmowane na rzecz małotetnich dzieci -sprawnych inaczej, którzy mieszkaja w naszym powiecie?

Zbliżaja sie święta. Niech wreszcie wypowiedzą sie tu szczerze prezesi stowarzyszeń działajacych na rzecz osób niepełnosprawnych, co faktycznie robią w swoich organizacjach i czy faktycznie czasem nie zapomnieli o dzieciach niepełnosprawnych ruchowo i ze sprzeżonymi chorobami. Taka jest prawda w składzie tej Rady znależli sie ci, którzy wciąż obiecują nam pomóc. Może jako rodzice nie jestesmy doinformowani, gdzie pozo ZOZ-em prowadzona jest jakaś inna forma rehabilitacji. Z okazji zblizających się świąt zyczymy wszystkim mieszkańcom dużo zdrowia i radości w tak trudnym zyciu.

Oj zaraz temat zejdzie do lamusa, a odpowiedzi jak nie ma, tak nie ma. Przykre, ale prawdziwe. Często sie zdarza, że pod szyldem działania na rzecz niepełnosprawnych dzieci- załatwia się swoje interesy. Jedno ze stowarzyszeń w Grajewie zbiera od kilku lat 1% na swoja działalność. Skoro działa to stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych to znaczy, ze i działa też i na rzecz dzieci. Co wiec się robi w tym kierunku??????????? Czym jesteście tak zapracowani, że nie możecie udzielić tym Rodzicom odpowiedzi na tak poważne pytanie. Pozdrawiam e-Grajewo i tych oczekujących na pomoc.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.