środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 32 komentarzy
  • 10846 wyświetleń

Warto głosować na PiS ?

O polityce rządu, szansach dla Podlasia oraz o tym, dlaczego warto głosować na PiS – to tematy jakie w niespełna godzinnym spotkaniu z mieszkańcami Grajewa poruszył premier Jarosław Kaczyński. Zanim szef rządu przybył, przed Miejskim Domem Kultury furorę robił były kandydat na prezydenta Białegostoku Krzysztof Kononowicz. 

„Idźcie na wybory”

- Przyjechałem tu po to, aby prosić Państwa o udział w niedzielnych wyborach i referendum, o wypełnienie obywatelskiego obowiązku. Państwa obecność będzie aktem poparcia i przyzwolenia na to, by Grajewo, Podlasie, Polska rozwijały się szybko – mówił Jarosław Kaczyński.

Premier przypomniał, że, aby referendum w sprawie budowy obwodnicy Augustowa było ważne, potrzebna jest minimum 30 proc. frekwencja – co przy tego typu wyborach nie jest łatwe. Szef rządu zachęcając do głosowania na „Tak”, skrytykował ekologów - za to że już dziś wiele inwestycji w Polsce jest wstrzymanych przez to, że coś się komuś nie podoba. 

”Zmieniamy Polskę"

Część swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński poświęci polityce rządu. Zapewniał, że kluczowym elementem programu „Solidarne Państwo” jest wsparcie najuboższych regionów kraju, w tym województwa podlaskiego.

- Często jestem pytany : gdzie inwestować? w Warszawie, na Śląsku, czy może w biedniejsze regiony Polski? Pragnę poinformować, że przez przyznanie Polsce organizacji Euro 2012 województwo podlaskie nie straci ani złotówki – obiecał szef rządu.

Premier do sukcesów rządzącej koalicji zaliczył m.in. szybki rozwój gospodarczy, lepsze wykorzystywanie środków UE, spadek bezrobocia, wzrost płac oraz zaostrzenie prawa.

Sto lat na pożegnanie

J. Kaczyński poprosił  o oddanie głosu na Dariusza Latarowskiego - kandydata PiS w wyborach do sejmiku województwa. – Wierzę, że w niedzielę wieczorem okaże się, że wygraliśmy. Na pożegnanie z mieszkańcami Grajewa premier otrzymał z rąk lokalnych samorządowców m.in. akt urodzenia ojca Romualda, książki o historii miasta oraz pluszowego wilczka.

Dziękując za prezenty, szef rządu obiecał częściej odwiedzać Grajewo. Odjeżdżający sznur rządowych samochodów żegnały gromkie brawa oraz „Sto lat” dla premiera. Następnie ponownie "szalał"... Kononowicz.  

Adam Mazurek 

 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (32)

Pan Premier jest znany z tego, że zawsze dotrzymuje danego słowa!?
A jego pojawienie się w jakimś miejscu zawsze wróży sukces!?
Jasno i zrozumiale określa o co mu chodzi!?
Jednym słowem Wielki człowiek!?

Byłem przekonany, że największy wpływ na Pana Premiera ma Jego mamusia. Dziś widzę, że to kot...

hehe Konon jest najlepszy :D głosujcie na Kononowicza :D

Polityka PiS -u tak podzieliła społeczeństwo jak nik dotąd. Wałęsa miał rację, że Kaczyńscy są od burzenia a nie od budowania. Popatrzcie na przedstawionych kandydatów. Pan L.... czy Pan R..... albo W.... to sa ludzie ktorzy ida z wiatrem. Trzymaja z tymi któerzy sa u władzy. Ponadto głosowanie na projekt obwodnicy w wersji rządowej to jest naruszenie przepisów Unii Europejskiej. Nawet pozytywne referendum w tej sprawie nie spowoduje że unia odstapi od kar za które my wszyscy zapłacimy. Rządzący bedą mieli wymówkę, że to była wola społeczeństwa. Politycy z Białegostoku robią wszystko aby Via baltica szła przez Białystok. Zaproponowane rozwiązanie przez ekologów omija Białystok i czyni niecelowym obwodnicę w wersji rządowej. Tu nie chodzi o nasze dobro tylko partykularne interesy określonych środowisk. Premier w swoich wypowiedziach gada bzdury o przyspieszeniach, przecież ich obchodzi tylko lustracja, walka z Trybunałem Konstytucyjnym i mieszanie ludziom w głowie. Mam nadzieję że nasi obywatele nie ulegną głupiej propagandzie. Wizyty Premiera w takich małych miejscowościach wskazują, że desperacko chcą utrzymać władzę. Mam nadzieję, że na to nie pozwolimy

Polityka Pis-u nie podzieliła społeczeństwa, społołeczeństwo jest podielone w wyniku zajadłej propagandy ludzi którym zostają naruszone cieplutkie posadki i układziki , które w III RP pozwoliły dorobić się nieźle może nie do końca uczciwie, ludzi wszystko wiedzących, którzy sami siebie stawiają za nieomylne autorytety.
Przecinicy PIS-u np. duża część zebranych wczoraj w Warszawce potrafi gówno zapakować w pazłotko i kazać nam uważać za cukierek, bo mówią to tzw. autorytety A Wałęsa niestety dał się w to wmanewrować z nienawiści do Kaczyńskich - to smutne.....
Premier wczoraj powiedział wyraźnie, że Dla Polski (nie dla PIS-u) należy zakończyć spory nad rzeczami oczywistymi. Należy budować drogi (likwidując wszelkie bariery) a nie dyskutować o budowaniu dróg, za wszelką cenę należy ograniczyć "lobby ekologiczne" które sztucznie ogranicza prawo Państwa do rozwoju (oczywiście z zachowaniem podstawowych norm ekologicznych) stosując terror ekologiczny. Dlatego należy wesprzeć rząd ważnym referendum a głosować na PIS w wyborach do Sejmiku. Należy budować obwodnice Augustowa, Grajewa, Szczuczyna, Rajgrodu i Łomży - to powiedział wczoraj Premier i ja mu wierzę.
Głosujmy na Darka Latarowskiego bo to oznacza, że będziemy mieli wpływ na rozwój Grajewa i województwa

TAK - WARTO GŁOSOWAĆ NA PIS

Dariusz Latarowski OK
Głosuję TAK

Konon you can

Panie Stefanie, wyjął mi Pan to z ust. Cieszę się,że ktoś jeszcze w Grajewie ma głowę na karku i nie dał się zwieźć tej politycznej paplaninie. Mam tez nadzieję ,że takich ludzi jest więcej.

Do głuchoniemy! Pan jest nie tylko głuchoniemy ale i niewidomy!wyrazy współczucia!Zgadza sie tylko jedno pańskie stwierdzenie - Wielki człowiek hihi chyba jak stanie na podescie i to wysokim

Popieram wypowiedz Antypiska w 100%!!!!!!!

Do zdumiony ziomal - tak trzymać!!!!!!!!!Tylko co bedzie jak kot juz nie wytrzyma? oto jest pytanie?

Panie Stefanie -ŁAPKA - MA PAN RACJĘ!!!!!!!!!!!!!1 TRAFIŁ PAN W SEDNO!!!!!!!!!1

każdy jeden to taki sam ....obiecanki to przed wyborami a po to już się nie pamięta o tym co się mówiło i obiecywało.Jak był bałagan i w kraju i walka o stołki tak jest nadal, tyklo co chwila to nowa afera i wyciąganie brudów.Te wszystkie wybory to jedne wielkie kłamstwo polityczne.

Moim zdaniem Naród nie powinien dać się omamiać różnymi obietnicami, nagminnymi, raptownymi wizytami itp poszczególnych opcji politycznych. Każdy ma w większości swój pogląd na rzeczywistość i powinien głosować wg własnej woli i sumienia. Takie wizyty i wzmożone, chwilowe działania agitacyjne poszczególnych osób rekomendujących i tych co będą mieli z tego korzyści jest zbędny.Kandydaci zaprezentowali się tak jak umieli i głos teraz będzie należał do społeczeństwa. Zyczę wszystkim kandydatom powodzenia w wyborach!!!

a ja sie nie dziwie sie. podobno po calej aferze z premierem Kaczynskim, Krzysztof Kononowicz zawital do "Gąsiaka" i tam wszyscy mu obiecywali, ze nie beda pic alkoholu.

moja rodzina głosuje na PiS, głosujmy na Pana Latarowskiego

KAZDY MA PRAWO DO SWOJEJ WłASNEJ OPINII. JAK CZAS POKAZAł ODDANIE GłOSU W WYBORACH NA PANA D. L. TO GLOS ZMARNOWANY, JEGO OBECNOść W RADZIE POWIATU DAJE JUZ WIELE DO MYśLENIA TOTALNE ZERO EFEKTóW. MAMY W SWOIM POWIECIE RAJGRóD I OKOLICE JA DZIS PYTAM SIę CO RADNI POWIATU, A WSRóD NICH D. L. ZROBILI BY USTRZEC OD ZAGłADY TEN TEREN. JEST PREZESEM BEZPIECZNEGO GRAJEWA CO ROBI TO BEZPIECZNE GRAJEWO ZNOWU NIC, LUDZIE ROZLICZCIE GO W KOńCU.

do obserwatora, wszystko zgadza się a jeszcze to rozsławienie naszego miasta taka dobra szkoła, a dzieci które pospijały się to skąd z ZS nr 1-straszna prawda

Czy lepiej zeby byl ktoś z Grajewa w sejmiku czy nie?? Tylko pan Latarowski ma szanse, wiec pomyslcie:-) poprzyjmy go, zeby chociaz jedna osoba byla...

Wielka to chwila dla tego miasta,że zawitał PREMIER POLSKI.To wspaniały człowiek .Widać po nim zmęczenie w pokonywaniu ogromnych barier stosowanych przez bezwzględnych przeciwników normalności .Życzymy mu dużo zdrowia i siły.moja rodzinka równiez głosuje na PIS --na pana DARKA Latarowskiego...oczywiście TAK W referendum...zycie nasze- ludzkie jest ważniejsze -ptaszki się o nas nie będą martwić...NIE POZWÓLMY UNII ZROBIC Z POLSKI SKANSENU.

A ja uważam, że Polska pod rządami PiS idzie w dobrym kierunku. Skończyło się przymykanie oka na korupcję, przekręty i protekcję, o 30 proc. państwo efektywniej wykorzystuje środki z UE, co raz lepiej i sprawniej działa policja i prokuratura, zabrano się za porządek w szkołach. A to że towarzystwo Panów Kwaśniewskich, Mazowieckich i Giermków psioczy na koalicję świadczy tylko o tym, że jest lepiej, że czas przywlejów, układów i bezkarności prędko nie powróci.

Chciałbym zapytać dlaczego my podatnicy mamy płacić za kampanię wyborczą P i S. Premier Kaczyński deklarował "tanie państwo". Tanie dla kogo? No chyba tylko dla przedstawicieli rządu i notabli P i S. Wszystkie koszty będziemy ponosić całe społeczeństwo. Moim zdaniem podróże i spotkania wyborcze powinny być ponoszone z funduszu partii politycznych. Czy te wybory finansują partie. Może ktoś z działaczy P i S w naszym mieście odpowie mi na te pytanie. Czy kampanię tą może opłacił pan L ...... Chciałbym aby na forum publicznym zostały ujawnione wydatki wszystkich kandydatów i jeśli ma być prawo i sprawiedliwość to trzeba też ujawnić skąd te pieniądze się wzieły.

Jasne, nie daliscie sie zwiesc paplaninie, daliscie sie zwiesc wszechmocnym "polskim" mediom. Gratuluje sukcesu.

Czy w Polsce dzieje się źle??? Trzeba być ślepym. Polska ma najlpeszy czas od wielu wielu lat. Oczywiście powiecie, że to nie zasługa rządu, ale jak by było coraz gorzej to była by według wielu wina rządu. Przeciwnicy obecnej władzy nie mogą się przyczepić do stanu gospodarki to przyczepiają się do zagrożenia demokracji. A patronuje temu pan mgr Kwaśniewski, który uosabaiał przez 10 lat majestat Rzeczypospolitej. Nie dziwmy się teraz ze postrzegają nas jako pijaków skoro potrafił się obwiązać Polską Flagą i chodzić po siedzibie ONZ-u lub wchodzić do samochodu przez bagażnik a co bardziej smutne przewracać się z powodu upojenia alkoholowego o groby Polaków w Charkowie... a jak on szanował Jana Pawla II... przypomnijcie sobie wspaniałego Prezydenta, który ani razu nie potrafił się sprzeciwić w Polskiej sprawie choś raz jeden się mu udało ale jedynie w Ukraińskiej

Moja rodzina głosuje na Myszkowskiego. Osobiście do pana Latarowskiego nic nie mam oprócz tego, że jest z PiSu. Te wybory są do sejmiku wojewódzkiego i nie powinna tutaj decydować partia, z której kto startuje, ale do niedawna mieliśmy wojewodę właśnie z PiSu i wszystkie jego decyzje dotyczące Podlasia były narzucane z góry (czyt. z warszawki).

Witam Szanownych Mieszkańców Grajewa. Jestem niezależnym obserwatorem politycznym, bezpartyjnym i bezstronnym. Od momentu ogłoszenia ''najazdu'' znamienitych polityków na Grajewo postanowiłem udać się na przynajmniej trzy takie spotkania: z Januszem K-M, Romanem Giertychem i Jarosławem Kaczyńskim. Tak też uczyniłem. Pierwsze spotkanie w ZS nr 1 było najmniej ciekawe, zarówno pod względem technicznym jak i organizacyjnym, mowę samego polityka pozostawiam do Państwa oceny, od tego ja nie jestem. Szczerze mówiąc następne spotkanie, z Ministrem Edukacji zrobiło na mnie nieco większe wrażenie niż się spodziewałem, a szczególnie dostrzegłem to po spotkaniu z J. Kaczyńskim. Do rzeczy. Otóż samo przybycie Romana Giertycha nie zgromadziło aż tylu widzów co samego Premiera, jednak wyglądało ono zupełnie inaczej. I to dosłownie. Primo, Minister Edukacji spóźnił się o 30 minut (Premier 2 godziny), secundo - to co pisząc jeżykiem kolokwialnym ''odstawili'' organizatorzy spotkania z J. Kaczyńskim było żałosne. Mnóstwo policji, straży miejskiej, BORu, przeszukiwania ludzi na wejściu, nie możność zadawania pytań. Minister Edukacji przybył niemal sam, na spotkaniu nie była obecna policja, nikogo nie przeszukiwano, ludzie mogli wymienić swoje poglądy z przedstawicielem rządu. Przeciętny człowiek nie czuł zapewne takiego dystansu do R. Giertycha jak do J. Kaczyńskiego. Jednak moje największe wzburzenie wzbudziła końcówka spotkania z J. Kaczyńskim. Pierw chciałem opuścić salę przed zakończeniem przemowy Pana Premiera, aby móc spokojnie zaobserwować wyjście wyżej wymienionego. Panowie w dzwiach nie chcieli mnie wypuścić, nie mając ku temu żadnych podstaw. Przecież istnieje wolność i nikt nie ma prawa trzymać obywatela na siłę na spotkaniu nawet z Premierem Rządu.Następnie, gdy już udało mi się opuścić salę, podczas opuszczania sali kina przez J. Kaczyńskiego miała miejsce rzecz absurdalna. Zwykli ludzie stojący przed wyjściem, zostali wypchani z miejsca postoju przez policje niczym pospolici chuligani. Pamiętam, iż na spotkaniu z Ministrem Giertychem nikt nie bronił zbliżyć się do vicepremiera, każdy mógł pożegnać z bliska przybyłego. Pominę fakt przybycia K. Kononowicza. To, że nie został on wpuszczony na salę gdzie przemawiał Pan Premier również nie było zbyt demokratycznym posunięciem organizatorów. Samą przemowę i oprawę propagandową spotkań zostawiam dla Państwa. Serdecznie Pozdrawiam.

Zasadne pytanie!!!!
Tylko czy ci tzw. PiS-owcy mają grajewskich wyborców za baranów. Chyba nie trzeba im przypominać, że 8 lat temu większość z nich startowała z list SLD. Czy to oznacza, że opcje tych ludzi zmieniają się stosownie do wiatrów historii??? Więc, gdzie ten PiS?

Chciałbym się odnieść do kilku poruszonych niżej spraw. 1. Każdy premier musi mieć taką obstawę, gdyż wymagają tego przepisy, po tej m.in. BOR, z tego co wiem to p.Kaczyński zawsze narzekał, że wszędzie gdzie się wybierze otaczają go goryle, ale tak jest na całym świecie. 2. Wiecepremier nie wymaga takiej ochrony, ponadto p.Giertych walczy o życie więc pozwala sobie być "bliżej ludzi". 3. Uważam, że bracia Kaczyńscy to najlepsze co mogło nas spotkać od 89 r., krótka jest pamięć ludzi czy zasłużyli się dla Polski "autorytety" w stylu: Pawlak, Kwaśniewski, Belka, Iwinski, Jakubowska, Miler, Kalisz, Szmajdziński, Gadzinowski czy Oleksy, która jak powiedział trochę prawdy o polskiej lewicy, to od razu poleciał.

Uważam, że brak możliwości zadania pytania dla premiera mojego kraju, to rzeczywiście skandal, osobiście chciałem zapytać p. Kaczyńskiego: 1. Czy IV Rzeczypospolita to ta, w której w policji, MDK, administracji, poczcie i co najgorsze w szkolnictwie pracują byli Ub-cy, pracownicy Wywiadu Wojskowego oraz starzy PZPR, a tak jak dobrze wszyscy wiemy jest w Grajewie ? 2. Co na półmetku rządzący zrobili dla Podlasia - drogi nie powstają (w 2007 r. wybudujemy... 6 km autostrad), praca jest tylko po znajomości (ci którzy ich nie mają uciekają na zmywak do Anglii), także co się zmieniło ? 3. Dlaczego największa partia w Polscy ma tak fatalne struktury, w powiatach nic sie nie dzieje, brak oddziału, spotkań, debat. Przez co ludzie młodzi są odpychani od PiS, co widać patrząc na pierwszy garnitur partii. Dziękuje.

Do byłem na spotkaniu
Nie wiem, że jest jeszcze ktoś, kto się łudzi czymkolwiek. Wyborcy są potrzebni, aby zapewnić pewnej grupie ciepłe i dochodowe posadki. Obiecywać znów będą wiele .... przed wyborami. A realizacja..... jak widać. Nic................

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.