czwartek, 28 października 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 7901 wyświetleń

Warsztaty nagrodą za aktywność

WARSZTATY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH
KONTYNUACJA


„WARSZTATY NAGRODĄ ZA AKTYWNOŚĆ
W GRAJEWSKICH MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYNACH POŻARNICZYCH”


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przygotowuje się do realizacji projektu pt.: „Warsztaty nagrodą za aktywność w grajewskich Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt obejmuje udział trzech, 9-cio osobowych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz ich opiekunów w 14 dniowych wakacyjnych, bezpłatnych warsztatach szkoleniowo-wypoczynkowych, które odbędą się w miejscowości Mielnik nad Bugiem od dnia 5 lipca 2011r.

Kwalifikacja do warsztatów będzie prowadzona w oparciu o wyniki „I Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych” przeprowadzonych według regulaminu CTIF. Zawody odbędą się w Grajewie w dniu 10.06.2011r. (piątek) na stadionie MOSiR przy klubie HADES. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 11:00. Regulamin zawodów MDP oraz druki zgłoszeniowe można pobrać na stronie www.grajewo.straz.bialystok.pl
Zgłaszanie drużyn do startu do dnia 09.06.2011r

Informujemy ponadto, że w dniu 03.06.2011r. (piątek) od godziny 10:00 w siedzibie naszej Komendy będzie przeprowadzone szkolenie dla osób zainteresowanych tematyką Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W trakcie szkolenia przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące tworzenia i prowadzenia MDP oraz zaprezentowane zostaną zasady rozgrywania konkurencji sportowych. Na przedmiotowe szkolenie zapraszamy głównie osoby działające w OSP ale również i zainteresowane tematyką pożarniczą.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki zatwierdzeniu go do realizacji przez Marszałka Województwa Podlaskiego w dniu 28.02.2011r. Wartość projektu to 50.000zł. Obejmuje on oprócz warsztatów szkoleniowych dla 27 młodych osób i 3 opiekunów także zakup publikacji książkowych dla kobiet najaktywniej działających w OSP, które zgłoszą się na szkolenie w dniu 03.06.2011r. oraz zakup nowoczesnych prądownic turbo-jet dla potrzeb projektu i działań straży pożarnej.

Przedsięwzięcie to jest już czwartym projektem z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej realizowanym samodzielnie przez Komendę Powiatową  Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Wierzymy, że projekt ten wprowadzi działalność MDP w naszym powiecie na wyższym poziom.  - kpt. Daniel Lewczuk

Komentarze (1)

fachowo :) .. zgłaszam sie na pewno :)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.