wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10016 wyświetleń

Warsztaty historii w SP2

22 października br. na zaproszenie dyr. Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w B-stoku dr Jerzego Milewskiego oraz Burmistrza Krzysztofa Waszkiewicza do Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie przybyli m.in. nauczyciele historii z grajewskich szkół na warsztaty:
„UB wobec podziemia niepodległościowego i opozycji na terenie woj. białostockiego”

Celem spotkania było m.in. udostępnienie materiałów historii regionalnej, możliwość zakupienia i otrzymania specjalnych edukacyjnych materiałów dla nauczycieli i innych zainteresowanych.
W warsztatach, wykładach uczestniczyli przedstawiciele BEP IPN w B-stoku: T. Danilecki, K. Sychowicz, A. Muczyński, M. Zwolski.

Historycy z Grajewa odbyli ćwiczenia w grupach pomocne w przeprowadzeniu zajęć z uczniami z wykorzystaniem materiałów źródłowych IPN (przesłuchania, notatki, fotografie, zeznania) oraz prezentowali przygotowane lekcje historii. Np. na temat „Stosunki Państwo-Kościół w latach 1945-56 na terenie woj. białostockiego w świetle źródeł”.

Ciekawym punktem warsztatów był wykład dr Krzysztofa Sychowicza:
„Działania UB przeciwko duchowieństwu katolickiemu na terenie powiatu grajewskiego w latach 1945-56” (foto4)

Spotkaniu towarzyszyła wystawa pozycji Wydawnictw IPN oraz Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (2)

wez kapiszon sie schowaj

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.