• 12 komentarzy
  • 11646 wyświetleń

Warmia z Pucharem Polski!

W finale wojewódzkiego Pucharu Polski, który towarzyszył rozgrywkom w sezonie 2008/09 górą była Warmia Grajewo, która pokonała Tura Bielsk Podlaski 3:1.

Spotkanie odbyło się na boisku w Bielsku Podlaskim. Zarówno Warmia Grajewo, jak i Tur Bielsk Podlaski jako uczestnicy finału rozgrywek mają zapewniony udział w rundzie wstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym. W przyszłym sezonie oba zespoły będą występowały w trzeciej lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej (Warmia utrzymała się w III lidze, natomiast Tur wywalczył awans).

Do przerwy po bramce Michała Martyniuka niespodziewanie prowadzili gospodarze, jednak na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Rafał Kozikowski. Wynik 1:1 utrzymał się do końca drugiej połowy, a więc sędzia Janusz Brokowski zarządził dogrywkę. W dogrywce lepsi okazali się grajewianie, którzy zdobyli dwie bramki, po trzech minutach dogrywki było już 2:1 za sprawą Rafała Kozikowskiego, a w 111. minucie rzut karny wykorzystał Maksym Mirva.

Dla Warmii Grajewo jest to kolejny triumf w ramach rozgrywek o wojewódzki Puchar Polski. Grajewianie wygrywali także w sezonach 2001/02 i 2003/04. - więcej na http://www.podlaskisport.pl/

Tur Bielsk Podlaski - Warmia Grajewo 1:3 (1:0, 1:1, 1:2)
Bramki: M.Martyniuk 30' - R.Kozikowski 75', 93', M.Mirva 111' (k).