wtorek, 19 marca 2024

Wiadomości

• 4518 wyświetleń

WARMIA Grajewo - KRYPNIANKA Krypno 2:3 (0:2)

Nie popisali się piłkarze WARMII Grajewo w meczu szóstej kolejki spotkań IV ligi podlaskiej. Nasz zespół na własnym stadionie niespodziewanie przegrał z KRYPNIANKĄ Krypno 2:3. Goście, którzy w tym sezonie zdobyli tylko jeden punkt, remisując u siebie z KS Wasilków 1:1, przyjechali do Grajewa z mocnym postanowieniem przełamania złej passy (4 porażki w pięciu meczach) i zrealizowali swój ambitny cel. Tyle, że stało się to niestety przy naszym… „wsparciu”. Dawno nie oglądaliśmy w Grajewie tak źle grającej obrony naszego zespołu. Zabrakło w niej w tym meczu Kamila Randzio i Mateusza Tuzinowskiego, ale to nie usprawiedliwia błędów defensywy.

Mecz zaczął się od ostrożnej gry obu zespołów, ale już w 10 minucie miało miejsce zdarzenie, które jak się wydaje, było kluczowym w tym spotkaniu. Podczas wyprowadzania piłki spod naszej bramki, Edison nieopatrznie podał do zawodnika gości a ten wykorzystał „prezent” i pokonał Święcińskiego. Nieco kuriozalny gol trochę zmotywował nasz zespół i w kolejnych minutach grajewianie postrzelali na bramkę KRYPNIANKI, lecz strzały były albo niecelne, albo bronił je Magnuszewski. Tymczasem goście w 24 minucie wykorzystali fatalne ustawienie naszej defensywy i ponownie Ciereszko strzelił gola. 0:2 po pierwszej połowie…

Wydawało się, że po przerwie WARMIA ruszy do zdecydowanego ataku. Owszem, w 47 minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Kondratowicz. Tyle, że gola kilka minut później zdobyli goście i to ponownie autorstwa Dominika Ciereszko. Znowu też katastrofalnie zachowała się nasza defensywa. Trzeba przyznać, że WARMIA, pomimo otrzymania trzech ciosów próbowała odmienić losy meczu. W 62 minucie bliski zdobycia gola był Edison, ale jego strzał obronił Magnuszewski. Kilka minut później Łukasz Wojno wreszcie trafił do siatki. W 77 minucie debiutujący w grajewskim zespole w ligowym meczu Damian Węgrzyn nie wykorzystał doskonałej okazji. W emocjonującej końcówce meczu sędzia podyktował rzut karny dla gości. Strzał … bramkarza KRYPNIANKI obronił Filip Święciński. W doliczonym czasie gry Węgrzyn zdobył jeszcze drugiego gola dla WARMII, ale tuż po tym sędzia zakończył mecz i na wyrównanie zabrakło czasu.

Z KRYPNIANKĄ zawsze grało się nam ciężko. Wciąż pamiętamy kompromitującą porażkę sprzed wielu lat w Pucharze Polski, gdy trzecioligowa wówczas WARMIA pod wodzą trenera Piotra Zajączkowskiego uległa w Krypnie gospodarzom 0:1. Od tej porażki minęło 16 lat, grają zupełnie inni piłkarze, ale w minioną sobotę nasz zespół tak jak i wtedy zagrał źle. Bez odpowiedniej koncentracji i nastawienia nie pokona się nikogo w tej lidze. Lekceważenie rywala może zawsze skończyć się boleśnie…

W najbliższą sobotę grajewianie zagrają w podbiałostockiej Grabówce z rewelacyjnie spisującym się w tym sezonie beniaminkiem. Nasz były trener a obecnie … prezes KS Grabówka Robert Kądzior stworzył tam mocny zespół i żeby osiągnąć dobry wynik nasza drużyna musi zagrać o wiele lepiej niż z KRYPNIANKĄ.

18.09.2021 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – KRYPNIANKA Krypno 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Dominik Ciereszko 10′, 0:2 Dominik Ciereszko 24′, 0:3 Dominik Ciereszko 54′, 1:3 Łukasz Wojno 68′, 2:3 Damian Węgrzyn 90′ +3′

WARMIA: 12.Święciński – 3.Domurat, 18.Edison, 17.Arciszewski (Kpt), 6.Śleszyński – 4.Mikucki (69′ 13.Marczykowski), 8.Kossyk, 16.Chmielewski (87′ 5.Kwieciński), 10.Nikolaichuk (56′ 11.Węgrzyn) – 7.Kondratowicz, 9.Wojno

REZERWA: 1.Sobolewski – 5.Kwieciński, 11.Węgrzyn, 13.Marczykowski, 15.Tuzinowski, 19.Wójcicki

TRENER: Leszek Zawadzki

KRYPNIANKA: 1.Magnuszewski – 10.Orłowski (Kpt), 4.Jurgielewicz (85′ 69.Citkowski), 22.Kaczyński, 27.Sadowski, 3.Stachelek, 15.Ciereszko, 21.Turowski (79′ 13.Jurgiel), 11.Snarski, 31.Masłowski, 33.Stachurski (52′ 99.Cybulko)

REZERWA: 66.Brzostowski – 69.Citkowski, 99.Cybulko, 13.Jurgiel

TRENER: Łukasz Kropiwnicki

Sędzia: Karol Sokół (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Edison, Kwieciński (WARMIA), Sadowski, Snarski, Turowski (KRYPNIANKA)