czwartek, 2 lutego 2023

Sport

  • 7 komentarzy
  • 8438 wyświetleń

Warmia - Prostki 13:1

W swoim pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do sezonu 2016/2017 piłkarze WARMII pokonali w sobotę w Grajewie grający w warmińsko – mazurskiej Klasie Okręgowej (V liga) zespół POJEZIERZA Prostki 13:1. Trenerzy obu zespołów – Robert Kądzior i Jarosław Turowski uzgodnili, że mecz zostanie rozegrany w trzech 30 –minutowych częściach.

Obie drużyny wystąpiły w osłabionych brakiem kilku podstawowych zawodników składach. W WARMII zabrakło z różnych przyczyn Krzysztofa Gieniusza, Marcina Arciszewskiego, Maksyma Mirvy, Rafała Kozikowskiego i Piotra Chylińskiego.

Od pierwszych minut przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji, czego efektem było aż pięć bramek strzelonych w pierwszej tercji meczu. Dominacja WARMII była wyraźna i pomimo ambitnej gry zespołu z Prostek skutkowała zdobyciem kolejnych bramek i rekordowo wysokim zwycięstwem aż 13:1.

W składzie naszego zespołu pojawiło się czterech zawodników, którzy nie grali w WARMII w rundzie wiosennej. Wojciech Koszczuk i Damian Zubowski wrócili z pobytów za granicą a Mateusz Szumowski zakończył studia. W meczu z POJEZIERZEM wystąpił także Brazylijczyk Edison Fernandes da Silva Junior. Ten 27-letni obrońca, wychowanek brazylijskiego Ituano FC grał w Polsce w WIŚLE Płock, Energetyku ROW Rybnik, GÓRNIKU Konin i MŁAWIANCE Mława. Od niedawna „Edi” mieszka w Prostkach dokąd sprowadziła go… miłość do mieszkanki tej miejscowości. Zawodnik zgłosił się do naszego Klubu i wyraził chęć podjęcia treningów w WARMII.

Kolejny mecz kontrolny naszego zespołu odbędzie się w środę 20 lipca o godzinie 18:00. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie OSTROVIĘ Ostrów Mazowiecka.

16.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego 
WARMIA Grajewo - POJEZIERZE Prostki 13:1 (5:0, 11:0)
Bramki
: 1:0 Janusz Stankiewicz 4', 2:0 Tomasz Dzierzgowski 5', 3:0 Tomasz Dzierzgowski 25', 4:0 Janusz Stankiewicz 26', 5:0 Tomasz Dzierzgowski 27', 6:0 Tomasz Dzierzgowski 49', 7:0 Damian Zubowski 50', 8:0 Tomasz Dzierzgowski 53', 9:0 Paweł Matysiewicz 55', 10:0 Damian Zubowski 57', 11:0 Albert Staniszewski 59', 11:1 Wojciech Próchniak 83', 12:1 Wojciech Koszczuk 84', 13:1 Mateusz Cybulski 90'

(Grano 3 x 30 minut)
WARMIA: Sobolewski - Mikucki, Domurat, Edison, Koszczuk - Staniszewski, Matysiewicz, Randzio, Cybulski, Stankiewicz - Dzierzgowski
Grali także: Zarzecki, Szumowski, Zubowski
POJEZIERZE: T. Krugły - K.Krugły, Sokół, Zalewski, Zyskowski - Deluga, Haponik, Wilczewski, Póchniak, Marcińczyk - Mleko
Grali także: Mróz, Jakuć oraz dwóch zawodników testowanych
Sędzia: Krzysztof Staniszewski (Grajewo)

Na zdjęciu: Edison Fernandes da Silva Junior

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

Komentarze (7)

Szkoda , że w IV lidze obowiązuje limit a Brazylia nie należy do UE :(

Tylko sprostujcie to że Edi to zaczął treningi w Pojezierzu żeby wrócić do formy !!

On ma taką nadwagę jak ja Młodzieży nie ma?

Tak na oko to ten zawodnik starszy od Kućki

Jaki Edi jaki Edi. Toć to przeca Czarny Olek je.

Dajcie chłopakowi spokój jak na IV czy III lige spokojnie sobie poradzi.Grałem z Nim i widać potencjał u tego chłopaka.Nadwaga?hmmm może troszke ale na takie ligi trzeba mieć czym się przepchać bo tam nie ma gry tylko walka.Kibic jesteś ślepy a Koleś to piepszony rasista.Grajewo jest bezlitosne i bardzo wieśniackie.I co z tego że trenował w Pojezierzu jak była końcówka sezonu.Musiał się ruszać a do warmi przyszedł na przygotowania i dobrze zrobił.Potrzeba doświaczonych zawodników pytasz gdzie młodzi?właśnie spadli z III ligi heheh

Ełczanin. Jak byś był Ediego Koleś To byś wiedział jak można mówić do znajomego. Tylko tyle. Żart między swymi nie zawsze mile widziany wśród obcych. Pozdrawiam. Ps. Olka też.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.