piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11127 wyświetleń

Walne Zebranie PZERiI


 Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze członków Oddziału Rejonowego w Grajewie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów odbyło się w Miejskim Domu Kultury 11 czerwca 2008 roku. Na tę okoliczność przybyli członkowie związku - pond 100 osób - a także zaproszeni goście, przedstawiciele władz i sympatycy.

Uchwałą Zarządu Głównego PZEiR Złotą Odznaką Honorową za szczególne zasługi dla związku zostali wyróżnieni Barbara Wykrętowicz - przewodnicząca Zarządu Rejonowego (foto 11), Henryk Kapelewski - członek związku i Antoni Dudziński - sympatyk (foto 9). Sprawozdanie z działalności Zarządu Rejonowego PZERiI w Grajewie za okres 2003-2007 przedstawiła Barbara Wykrętowicz. Celem działalności organizacji jest poprawa warunków socjalno-bytowych emerytów, rencistów i inwalidów i szeroko rozumiane uczestnictwo w życiu społecznym. Warto zauważyć, że przez 4 lata za pośrednictwem Zarządu Okręgu z Banku Żywności w Suwałkach zostało pozyskanych prawie 12 ton artykułów spożywczych. Żywność wydawano nie tylko członkom związku, również osobom, które zwróciły się o pomoc.

Obok innej działalności członkowie związku chętnie spotykają się w swoim gronie, w czasie minionej kadencji zorganizowano kilkadziesiąt imprez tematycznych. Podczas spotkań t.j. Dzień Babci i Dziadka, Ostatki, Wieczornice 11 listopada seniorzy mogą spędzać czas w radości lub zadumie, jednak z pewnością nie samotnie.

- Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i serce jakie wkłada pani w swoją pracę dla Związku Emerytów i Rencistów. Dzięki pani i innym aktywnym osobom związek w Grajewie „odżył” i działa tak jak powinien. Pomaga potrzebującym, dziękujemy! – mówił, zwracając się do przewodniczącej grajewskiego oddziału członek prezydium ZG PZEiR i przewodniczący Zarządu Okręgowego w Białymstoku Jan Kalinowski (foto 10, czwarty od lewej).

Burmistrz Krzysztof Waszkiewicz i starosta Jarosław Augustowski wyrazili zrozumienie i ubolewanie nad trudnościami, szczególnie lokalowymi, z jakimi boryka się odział związku w Grajewie. Zadeklarowali jednak wsparcie i pomoc jak dotychczas oraz dołożenie wszelkich starań w dążeniu do poprawy istniejącej sytuacji. W kolejnej części zebrania odbyły się wybory Komisji Mandatowej, Porozumiewawczej, Wnioskowej, Skrutuacyjnej, Rewizyjnej, Socjalno-Bytowej, Kulturalno-Oświatowej,  Zarządu Rejonowego oraz delegatów na Zjazd Okręgowy.

Nowo wybrany zarząd: Barbara Wykrętowicz - przewodnicząca, Kazimierz Stankiewicz - wiceprzewodniczący, Maria Olszewska - sekretarz, Melania Wróblewska - skarbnik, Mieczysław Kuczyc -członek. Komisja Rewizyjna: Bożenna Kalinowska, Janina Szeszko, Zofia Myszkowska

e-Grajewo.pl

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (2)

Brawo Basieńko, działaj dalej. Imiejmy nadzieję, że Starosta z Burmistrzem NAPRAWDĘ COŚ pomogą, np. w sprawie lokum. Pozdrawiam Cały Zarząd i życzę owocnej działalności.

mam nadzieję że pani przewodnicząca nadal będzie wygrywać wybory :).Wierzę też że burmistrz jednak pomoże w trudnych warunkach lokalowych.Czekamy na dalsze informacje od PZERiI z grajewa:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.