Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13654 wyświetleń

Wakacyjne remonty w szkołach


W wielu szkołach podczas przerwy wakacyjnej, pod nieobecność uczniów, wykonywane są różne prace modernizacyjne. Tak też dzieje się w grajewskich placówkach edukacyjnych.

W Szkole Podstawowej nr 4 trwa przebudowa instalacji centralnego ogrzewania. Następuje demontaż instalacji, montaż nowych grzejników, pojawią się też nowe przewody zasilające grzejniki.
- Jest to ogromna inwestycja, jednak była ona niezbędna, gdyż centralne ogrzewanie nie było wymieniane od czasu powstania szkoły. Środki na przebudowę otrzymaliśmy z budżetu miasta Grajewo, za co jestem bardzo wdzięczna p. Burmistrzowi i Radzie Miasta – mówi dyrektor szkoły, Halina Muryjas - Rząsa. Prace PEC sp. z o.o. w Grajewie realizuje od połowy czerwca, potrwają do końca wakacji. Koszt przebudowy wynosi – 134.125,74 zł. W planach jest również malowanie wszystkich pomieszczeń.

W Publicznym Gimnazjum nr 3 remontowane są łazienki. W dwójce zostanie odświeżone wejście od strony SP 2, w niektórych salach będą wymienione podłogi. Ma powstać także nowa pracownia techniczna.

W Zespole Szkół Miejskich nr 1 pod koniec lipca rozpocznie się remont 4 sal lekcyjnych. Przewidziane jest też malowanie niektórych klas. Potrzebne są również bieżące naprawy. Dyrektor tej placówki - Dariusz Latarowski - złożył wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej o dofinansowanie dotyczące wymiany stolarki okiennej oraz remontu łazienek z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. ZSM nr 1 przygotowuje się także do budowy drogi ewakuacyjnej  między budynkami szkoły a boiskiem wielofunkcyjnym. Inwestycja odbędzie się przy współpracy z Urzędem Miasta Grajewo.

fot. e-Grajewo.pl


niedziela, 29 maja 2022

17 czerwca zmiana w OC

Komentarze (3)

remontu potrzebuje miejskie przedszkole koło biedronki niech pan burmistrz też weżmie pod uwagę w jakich warunkach uczą się małe dzieci
przedszkole jest już stare i tam wiecznie wieje z tych okien, lat nie pamiętają tamte korytarze i łazienki
drodzy rodzice domagajcie się lepszych warunków dla waszych dzieci by spokojnie mogły przyswajać wiedzę

no w końcu nam w PG3 łazienki robią :)

wspaniałe , nowe łazienki w końcu, , PG3

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.