czwartek, 2 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5142 wyświetleń

Wakacje z Miejską Biblioteką

Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną dobiegły końca. Podczas tegorocznych letnich spotkań w Czytelni dla Dorosłych, dzieci mogły rozwijać sprawność manualną oraz wyobraźnię plastyczną.

Na początku sierpnia wykonały barwne breloczki do kluczy, oparte na splocie podstawowym płaskim i kwadratowym. Wykorzystały w tym celu kolorowe żyłki i różnej wielkości koraliki. Poza tym mali czytelnicy za pomocą balonów, mąki ziemniaczanej oraz lejków zrobili gniotki, które wyróżniały się fryzurami z włóczki. Pociechy malowały także postacie ze znanych bajek, układały puzzle 3D, tworzyły mozaiki z kolorowych papierowych kwadratów oraz ilustracje do słuchowisk.

Podobnie jak lipcowe zajęcia poświęcone teatrowi Kamishibai, dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „4 strony świata”, których atutem była możliwość spotkania z obcokrajowcem. Bibliotekę odwiedził Pan Giorgi Komoshvili, pochodzący z Gruzji. Zebrani poznali podstawowe zwroty w obcym języku oraz informacje na temat gruzińskiej tradycji i kultury. Dowiedzieli się m. in. że układ krzyży na fladze symbolizuje Jezusa Chrystusa i czterech ewangelistów a chinkali to jedno z głównych dań, specyficzne pierogi, faszerowane mięsem i wypełnione zupą. Dzieci napisały swoje imiona w języku gościa i wysłuchały legendy o powstaniu „Ziemi Kartlów” – Gruzji. Warsztaty prowadzone były w oparciu o metodologię nauki przez zabawę, dlatego nie zabrakło gier ruchowych, pracy w grupach, krzyżówek i rebusów.

Dnia 24 sierpnia w Czytelni dla Dorosłych zostały wręczone upominki wytrwałym uczestnikom zajęć. Kolorowanki oraz wyklejanki, długopisy i smycze z logo biblioteki wywołały uśmiech na twarzach małych czytelników.

 

Słoneczna pogoda i bezchmurne niebo nie pozwalają uwierzyć, że już wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. Wszystkim dzieciom, które aktywnie brały udział w zajęciach bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych, organizowanych przez bibliotekę podczas ferii zimowych.

wtorek, 31 stycznia 2023

Morsy zagrały z WOŚP

Komentarze (1)

Dziękujemy za zorganizowanie tych wszystkich zajęć. Panie z biblioteki były przemiłe a zajęcia ciekawe.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.