środa, 8 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 5136 wyświetleń

Wakacje z Miejską Biblioteką

Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną w Grajewie

 

    Trwa wakacyjna aura. Lipiec w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie wypełniły zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy letnich spotkań w Czytelni dla Dorosłych mieli okazję utrwalić zasady prawidłowego zachowania się podczas posiłku, poprawnego nakrycia do stołu oraz układania sztućców w taki sposób, by w restauracji sygnalizowały kelnerowi odpowiednio: jeszcze nie skończyłem jeść; poproszę o dokładkę; było wyśmienite; dziękuję, skończyłem.

GALERIA ZDJĘĆ

    Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poświęcone Kamishibai – teatrowi obrazkowemu, wywodzącemu się z tradycji japońskiej, które przeprowadziło Stowarzyszenie Zielona Grupa z Poznania. Dzieci, po wysłuchaniu aborygeńskiej bajki o gąsienicy, pomagającej duchowi Barabajowi malować świat i poznaniu jej przygód, wykonały magiczne kije deszczowe do wywoływania opadów.

    Oprócz tego tworzyły ilustracje do wierszy oraz słuchowisk poświęconych m. in. bajkom i legendom warszawskim, aktywnie brały udział w maratonie gier planszowych oraz chętnie rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki. Pociechy wykonały również „muminkowe” ozdoby, które mogą posłużyć jako zakładki do książek oraz kolorowe papierowe tęcze, zanurzone w chmurach z waty.

    Przez cały ten czas uśmiechnięte twarze, humor i dobra zabawa towarzyszyły uczestnikom tegorocznych zajęć w bibliotece.

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (2)

Proszę o dokładkę w restauracji,ale ejaja? proszę o informację organizatora jak mam poprosić o dokładkę w restauracji?
nonsens i głupta.

Do Jaro Widocznie nie byłeś w dobrej restauracji i nigdy nie jadłeś dania głównego podanego na półmisku. Po zjedzeniu pierwszej porcji przez gości, kelner wedle życzenia, ponownie nakłada potrawę...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.