wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

Wakacje bez ryzyka !

„WAKACJE BEZ RYZYKA” – STRAŻ MIEJSKA RADZI :

Dzieje się coś złego – poproś o pomoc dorosłych i dzwoń: 997 (policja), 998 (straż pożarna), 999 (pogotowie ratunkowe), lub 112 (z telefonu komórkowego)!
Pływaku młody! Nigdy nie skacz na główkę do nieznanej wody! Nie kąp się w miejscach niedozwolonych! Korzystaj tylko z kąpielisk, najlepiej tam gdzie jest ratownik.
Nie rozpalaj ognisk w lesie. Rób to tylko w miejscach do tego wyznaczonych, pod opieką kogoś dorosłego.

W górach poruszaj się w towarzystwie dorosłych i tylko wyznaczonymi szlakami turystycznymi! Nie zostawiaj śmieci w lesie ani na łące – zwierzęta nie lubią bałaganu.

Nie baw się ze zwierzętami, których nie znasz. Mogą być groźne lub chore. Zachowaj szczególną ostrożność i bezpieczną odległość.
Na widok zbliżającego się groźnego psa trzeba stanąć nieruchomo z łokciami przy piersi i pięściami pod brodą. Nie wolno patrzeć psu w oczy. Trzeba wystrzegać się       gwałtownych ruchów, w żadnym wypadku nie uciekać, ostrożnie wycofać się kiedy pies się oddali.
     
Mów rodzicom lub opiekunom, gdzie będziesz się bawić, będą o Ciebie spokojni. Jeśli zmieniasz miejsce zabawy powiadom ich o tym.
Nigdy nie wyciągaj z ziemi podejrzanych przedmiotów! Nie baw się materiałami wybuchowymi i substancjami chemicznymi! 
Jeśli się zgubisz – najlepiej poproś o pomoc policjanta lub strażnika. Nie zgadzaj się na jazdę samochodem lub spacer z obcymi!
Na wakacyjne wyjazdy, nie zabieraj ze sobą cennych rzeczy. Mogą Ci zginąć lub być cennym łupem dla złodziei.


BAW SIĘ DOBRZE I UWAŻAJ NA SIEBIE !!!


Komendant Straży Miejskiej
                 Wojciech Formejster

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.